بازی Pro Evolution Soccer 2017-PES 17- XONE
قیمت: 169000 تومان
(تمامی قیمت ها به روز می باشد و با توجه به ترافیک سفارشات ، قبل از ثبت و پرداخت نهایی سفارش ، جهت اطمینان از موجودی لحظه ای کالا در انبار، با بخش فروش تماس حاصل فرمایید ) image-slider-4.jpg

بازی Pro Evolution Soccer 2017-PES 17- XONE

عنوان محصول  : بازی PES 2017

سبک : ورزشی فوتبال

پلتفرم اجرایی : XBOX ONE

 

 

محصولات مشابه

مسئولین شرکت تولید کننده بازی گیم پلی بازی را بسیار خوب ارزیابی کرده اند و احتمالا گیم پلی بازی PES 2016 با تغییراتی جزئی در PES 2017 مواجه خواهد بود. کونامی از دو سیستم که اولی سیستم real touch برای کنترل بهتر حرکات بازیکنان و دومی سیستم Precise Pass برای تعیین دقت و زمان یک پاس خوب به کمک سیستم اول خواهد آمد استفاده خواهد کرد و  برای اولین بار از یک سیستم یارگیری پیشرفته نیز در بازی استفاده شده است گفته می شود برای اولین بار در سری بازی PES هوش مصنوعی بازی توانایی یادگیری و انطباق پذیری را خواهد داشت و برخی از حرکات شما را به خاطر خواهد سپرد!بازی از لحاظ استراتژی پیشرفت داشته و شما می توانید از دستور العمل هایی به مانند تیکی تاکا و پرس سنگین استفاده نمایید.دروازه بان ها نیز بسیار چابک تر خواهند شد تا کار برای مهاجمینی به مانند بنزما و ژیرود سخت تر از گذشته شود. جلوه های بصری (حرکات و بدن بازیکنان،نورپردازی،تماشاگران و...) پیشرفت چشمگیری داشته اند.

فوتبال، ورزش/صنعتی که هرگز نمی‌توان با دیدی سطحی در مورد آن صحبت کرد؛ زیرا این ورزش ریشه در باطن ملل مختلف دارد. مستطیل سبز آن‌قدر محبوب و شگفت انگیز است که با عبور یک توپ از خط دروازه‌ها شاهد شادمانی بی‌حد و اندازه عده‌ای از طرفداران یک تیم می‌شویم که دیدن آن حجم از شادمانی پس از هیچ ریداد دیگری در میان آن خیل عظیم از جمعیت ممکن نیست. روی دیگر سکه نیز مشخص است. افرادی که با شکست تیم محبوبشان بغض می‌کنند و حتی اشک می‌ریزند. به طبع و به دنبال این مسائل در صنعت شگفت‌انگیز و پول‌ساز بازی‌های رایانه‌ای نیز بازی‌سازان بیکار ننشسته‌ و عناوین مختلفی در زمینه فوتبال و توپ گرد خلق کرده‌اند. یکی از باسابقه‌ترین این مجموعه عناوین، سری بازی‌های Pro Evolution Soccer 2017 (به اختصار PES) است که به وضوح پروسه سریع افول از تحت حکمرانی مسطلیل سبز در دنیای بازی‌ها را طی چند سال اخیر طی کرده است.

در میانه‌های نسل هفتم شبیه‌ساز فوتبالی Konami آرام آرام محبوبیت خود را از دست داد و رفته رفته سری بازی‌های FIFA به انتخاب اول فوتبال دوستان در دنیای بازی‌های رایانه‌ای بدل شد. زیرا تیم Konami تقریبا از سال 2012 با حفظ گیم‌پلی خشک و امکانات کمی که در اختیار مخاطب قرار می‌دادند، عملا هیچ حرفی در مقابل FIFA 12 نداشت. و اما عمق فاجعه با آغاز نسل هشتم و عرضه بازی PES 14 شروع شد که تمسخرها و نقدهای تند بسیاری پیرامون آن نوشته شد. پس از آن بود که کمپانی Konami تصمیم گرفت به این سری بازی‌ که مانند کودکی بی‌پناه در بروهوتی از انتقاد و بی‌فکری رها شده توجه بیشتری نشان دهد تا هم خود پولی بجیب بزند و هم بازی‌بازان راضی‌تر باشند. حال به 21مین ایستگاه از تاریخ سری بازی‌های PES رسیده‌ایم و قصد داریم تا در گیم شات به بررسی بازی PES 2017 بپردازیم. با ما همراه باشید.

رکن اصلی هر بازی ورزشی به دلیل عدم وجود بخش داستانی مسلما گیم‌پلی آن است. بخشی که به جرئت می‌توان گفت بازی PES 2017 در آن به بلوغ و پختگی رسیده است. اگر PES 16 را تجربه کرده‌ باشید مسلما آشنایی لازم را با رویه جدید سیستم دریبل زنی این سری دارید، در این نسخه تقریبا با همان سیستم دریبل زنی و حمل توپ کم نقص سال گذشته مواجه هستیم که بی‌تردید نظر بسیاری از علاقه‌مندان به انجام دریبل‌های ریز و پی در پی را به خود جلب خواهد کرد. همچنین به لطف فیزیک خوب بازیکنان حاضر در زمین، به خوبی قادر به لمس حس خوب چگونگی از پیش روی برداشتن بازیکنان تیم مقابل هستید. اینک در PES 17 به خوبی‌ می‌توانید تفاوت یک بازیکن قدرتی و یک بازیکن تکنیکی را در هنگام کار با توپ متوجه شوید. به عنوان مثال اجرای حرکات زیگزاگی و ریز با لیونل مسی بسیار آسان‌تر از کریستن رونالدو خواهد بود و در نقطه مقابل، حمل توپ و زدن دریبل‌های بلند با رونالدو ساده‌تر بوده و لمس همین موارد در طول بازی سبب لذت بخش شدن گیم‌پلی این عنوان شده است. اما نکته‌ای که شاید در ابتدای امر نظر شما را به هنگام تجربه بازی به خود جلب نکند، سادگی دریبل زنی در بازی است! در اینکه سیستم حرکت رو به جلوی بازی بسیار کم نقص است، هیچ شکی نیست، اما متاسفانه تیم سازنده اندکی دریبل زدن را در بازی ساده کرده‌اند و در بازی PES 2017 حتی شما می‌توانید با یک مدافع چند تن از بازیکنان تراز اول جهان فوتبال را از پیش روی بردارید!

یکی از موارد لذت بخش دیگر به هنگام تجربه بازی PES 2017، هوش مصنوعی و حرکات به موقع و صحیح بازیکنان تیم خودی است. برخلاف نسخه‌های پیشین این سری، حتی PES 16 در این عنوان به خوبی شاهد هستیم مهاجمین در موقعیت‌های مناسبی قرار می‌گیرند که شما می‌توانید با پاس‌های عمقی که یکی از شاخصه‌های اصلی این سری در حملات هستند آن‌ها را صاحب توپ و موقعیت کنید و یا بازیکنان دیگر تیم نیز با آرایشی منظم خود را در موقعیت دریافت پاس قرار می‌دهند تا حس یک فوتبال واقعی شما را به هنگام تجربه بازی PES 2017 فرا بگیرد و این هوش مصنوعی جدید یکی از نکات قوت بسیار خوب این بازی است. دروازبانان که همواره یکی از نقاط ضعف مجموعه بازی‌های PES بوده‌اند، عملکردشان در نسخه سال گذشته تا حدود زیادی بهبود یافت و می‌توان گفت در جدیدترین بازی Konami با بهترین دروازبانان تاریخ سری مواجه هستیم که عملکردی بسیار قابل قبول دارند جز در ارسال برخی پاس‌های کوتاه. اینک هرگز شاهد این نیستیم که با شوت‌های ساده توپ از خط دروازه حرفانتان عبور کند و یا همانند FIFA 16 با فوق واکنش‌هایی از سوی برخی دروازبانان رو به رو نیستیم که گلزنی را برای شما مشکل کند! بلکه در بازی PES 2017 دروازبانان با توجه به توانایی‌هایشان عملکردی درست و مناسب دارند. اما گه گاه در طول بازی ملاحضه می‌کنید که در شروع مجددها دروازبان توپ را تقدیم تیم مقابل می‌کند و زمانی که همین اشتباه، یعنی دادن پاس‌های اشتباه بی‌توجیح توسط سایر بازیکنان حاضر در زمین را نیز به این مشکل بیفزایم ممکن است گاهی اعصاب خرد کن باشد! اما باید گفت این مشکل چندان بزرگ نبوده که شما را آزرده خاطر کند.

یکی دیگر از اندک مشکلات موجود در بازی، داور مسابقه است! بله، داور بازی در پاره‌ای از مواقع چنان سوت می‌زند که انگار تنها ابزاری که در اختیار او قرار داده شده است کارت زرد است! گاهی ممکن است با زدن یک تکل خشن از پشت نیز اخراج نشوید و با دریافت یک کارت زرد داور به شما رحم کند! اما روی دیگر سکه نیز وجود دارد و آن این است که با یک برخورد کوچک هم ممکن است کارت زرد دریافت کنید. به هر حال این مشکل اندکی آزار دهنده است که انتظار می‌رود کونامی با بروزرسانی‌های بعدی بازی آن را اصلاح کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این بازی، باز بودن دست بازی‌باز در آرایش تیمی خود و نقش بستن آن آرایش، در تار و پود تیمتان است. به این شکل که شما می‌توانید با تیمی همانند رئال مادرید، بازیکنان و تاکتیک تمیتان را نسبت به رقیب سرعتی‌تر کنید، تا آن موقع با ایجاد یک شکاف در سمت راست تیم مقابل، به هنگام زد حمله، کار تیمی ویرانگر و صد البته بسیار لذت بخش مارسلو و رونالدو را شاهد باشید. همچنین نقطه مقابل این امر نیز وجود دارد و بازیکنان تیم رقیب نیز به خوبی یکدیگر را در زمین پیدا می‌کنند و گاهی حتی شما اگر بازیکنی بسیار حرفه‌ای نیز باشید، در مقابل شگردهای آن‌ها هیچ حرفی برای گفتن نخواهید داشت! همچنین به لطف قابلیت «حرکت واقعی توپ» در بازی PES 2017 بسته به شرایط و زمان بازی بازیکنان عملکردی متفاوت نشان می‌دهند و ممکن است توپی که به سادگی در نیمه اول گل می‌شود را در دقایق پایانی بازی و زیر فشار به ثمر نرسانند که مطابق واقعیت بوده و جای تقدیر از تیم سازنده را دارد.

پی هیچ شک و تردیدی، در محبوبیت فوتبال دو رکن بسیار تاثیر گذارند، نخست تماشاگران و دیگری گزارشگران بازی. در PES 17 واکنش‌ها و طراحی تماشاچی‌ها قابل قبول و مناسب است. به این شکل که به هنگام تصاحب توپ توسط تیم میزبان تماشاگران هیاهویی خاص به پا می‌کنند و در زمان یک موقعیت خطرناک نیز هیاهوی هواداران به بالاترین حد خود می‌رسد و به خوبی آدرنالین خون شما را بالا می‌برند. در بخش گزارشگری به واسطه سیاست‌های عجیب کونامی، این قسمت از سری PES  حالتی ایستا به خود گرفته و پیشرفت خاصی در آن مشاهده نمی‌شود. کماکان جیم بگلین و پیتر دروری گزارشگران بازی هستند که با صدای نه چندان دوست‌داشنی خود! میهمان خانه‌های شما بوده و با جملاتی که در قیاس با سال‌های گذشته اندکی متنوع‌تر شده‌اند بازی را گزارش و تفسیر خواهند کرد.

اما طی سال‌های گذشته بی تردید بخش Master League با وجود ضعف‌هایی که دارد توانسته ما را تا مدت‌ها با خود همراه کند. در این نسخه Master League تغییرات چندان چشمگیری به خود ندیده است اما با اصلاح و افزوده شدن چند نکته ضروری سپری کردن فصل‌های پیاپی در این قسمت لذت بخش‌تر شده است. اینک شما می‌توانید در جذب بازیکنان حرفه‌ای‌تر عمل کنید و حتی آن‌ها را قرض بگیرید و با قیمتی که شبیه‌تر به دنیای واقعی خواهد بود آن‌ها را به خدمت خود در بیاورید. همچنین فعالیت رسانه‌ها و اتفاقات همواره جذاب این بخش سازمان یافته‌تر شده‌اند و اگر از بخش Master League در نسخه‌های پیشین لذت برده‌اید از این قسمت در بازی PES 2017 نیز لذت خواهید برد. دیگر بخش دوست‌داشتنی و تازه وارد به بدنه این مجموعه، بخش MyClub است که سال گذشته توانست نظرات بسیاری را به سمت خود جلب کند. این بخش دست شما در انجام امور بازتر است و شما می‌توانید بهتر از سال پیش بازی خود را مدیریت کنید.

اما بخشی که همواره پاشنه آشیل سری PES بود، هست و یحتمل خواهد بود! بخش لایسنس و حق استفاده از نام و لگوی واقعی تیم‌ها است. طی ماه گذشته کونامی تبلیغات بسیاری در مورد انعقاد قرار داد با تیم‌های مطرحی همچون بارسلونا و بورسیا دورتموند و یا دو تیم آرسنال و لیورپول از لیگ جزیره، منتشر کرد که سبب شده بازی اندکی رنگ و بوی طبیعی‌تر به خود بگیرد. اما بدون شک عدم ملاحضه تیم‌هایی همچون چلسی، منچسترسیتی، بایرن مونیخ و… با نام و پرچم واقعیشان آزار دهنده است و یک نکته منفی برای بازی محسوب می‌شود. هرچند امسال در بخش نقل و انتقالات پس از سال‌ها! Konami عملکرد خوبی داشته و اکثر بازیکنان در تیم‌های جدیدشان قرار دارند، اما این شرکت با انتشار بروزرسانی‌هایی در بدو عرضه بازی خود سعی بر برطرف کردن کامل این مشکل دارد.

در بخش گرافیک و جلوه‌های بصری نیز Konami امسال عملکرد بسیار مثبتی داشته است و با بازی تکامل یافته‌ای در این زمینه مواجه هستیم. طراحی استادیوم‌ها هرچند که تعدادشان چندان زیاد نیست، اما بسیار قابل قبول است. در آب و هوا‌های مختلف قادر به لمس رطوبت هوا، تابش خورشید و… خواهید بود که نشان از تلاش تیم سازنده برای بهبود کیفیت بصری بازی خود دارد. هنگامی که چمن بازی را در حالت بلند قرار داده، و آب و هوای بارانی را انتخاب می‌کنید به سادگی تاثیر این عوامل بر روی بازی را متوجه خواهید شد و از آن گذشته حرکت آب جمع شده بر روی زمین به هنگام تکل زد، دویدن و… زیبا است.

فیزیک بازیکنان و طراحی چهره‌ها در بازی PES 2017 بسیار مناسب و قوی جلوه می‌کند. خصوصا در تیم‌های مطرح جهان که بازی را برای شما لذت بخش‌تر خواهد کرد. به عنوان مثال به هنگام بارش باران خیس شدن بازیکنان حاضر در زمین را شاهد خواهیم بود و یا به هنگام مصدومیت‌ها واکنش بازیکنان بسیار طبیعی‌تر شده است. البته هنگامی که دروبین بازی را اندکی از زمین مسابقه دور می‌کنید، کیفیت چمن بازی کاهش می‌یابد اما در زوایای نزدیک گرافیک این بازی فوق‌العاده است! هرچند که این تمجیدها مختص نسخه کنسول‌های نسل هشتمی بوده و شامل رایانه‌های شخصی نمی‌شود. زیرا در اقدامی عجیب کونامی کاماکان کیفیت نسخه رایانه‌های شخصی بازی خود را در حد نسل هفتم قرار داده است!

سخن پایانی:

در پایان باید گفت رویه‌ای که دو سال پیش تیم سازنده سری PES در پیش گرفت امسال و با Pro Evolution Soccer 2017 به ثمر نشسته است. زیرا در این عنوان گیم‌پلی بازی در حد بسیار مطلوبی قرار دارد که تا ساعت‌ها قادر به سرگرم کردن شما خواهد بود. و Konami با سیستم دریبل زنی فوق‌العاده دلچسب اما ساده بازی و بهبود عملکرد دروازبانان معجون دوست‌داشتنی در مسطتیل سبز ایجاد کرده است که با افزودن جذابیت‌های بخش Master League و جلوه‌های بصری چشم‌نواز بازی، می‌توان گفت اگر به جهان فوتبال و خصوصا این رشته ورزشی در دنیای بازی‌های رایانه‌ای علاقه دارید، هرگز از تجربه PES 17 خسته نخواهید شد.

منبع : گيمشات

نظرات کاربران

نظر بدهید

نقد و بررسی - 0 نظر برای بازی Pro Evolution Soccer 2017-PES 17- XONE

نظر بدهید

1 2 3 4 5

{profishop:copyright}