راهنمای خرید آنلاین

راهنمای خرید آنلاین

*آموزش مراحل خريد آنلاين از طريق وب سايت ما*

 
آيا ثبت نام لازم است ؟
 
در صورتي كه كاربر در آينده بخواهد سوابق خريد خود را مشاهده نمايد و همچنين در هنگام ثبت سفارش جديد نيازي به تايپ مجدد اطلاعات نداشته باشد ثبت نام مي تواند در اين موارد سهولت ايجاد نمايد اما در كل اجباري نيست .
 
مراحل ثبت و پرداخت جهت افرادي كه تمايل به ثبت نام داشته باشند به شرح ذيل مي باشد و افرادي نيز كه ثبت نام نمي كنند نيز مراحلي مشابه را مي بايست طي نمايند :
 
همانطور كه در عكس بالا مشخص است ابتدا بر روي گزينه ثبت نام كليك نماييد تا با صفحه زير روبرو شويد و به آساني با وارد نمودن حداقل اطلاعات اوليه ثبت نام شما انجام مي شود .
پس از وارد كردن اطلاعات و كليك بر روي گزينه ثبت نام با صفحه زير مواجه مي شويد 
در بالاي صفحه كلمه "سلام" اضافه گرديده است و همچنين گزينه "ويرايش پروفايل " نيز مشاهده مي شود . حال براي تكميل اطلاعات شخصي روي گزينه ويرايش پروفايل كليك نماييد تا صفحه زير  را مشاهده نماييد .
همانند شكل بالا اطلاعات را به طور كامل وارد نماييد و روي گزينه "ذخيره" كليك نماييد تا با صفحه زير روبرو شويد .
همانطور كه در شكل بالا مشاهده مي شود نام ثبت نام كننده در بالاي صفحه آمده است حال مراحل ثبت نام به اتمام رسيده و كاربر مي تواند جهت خريد اقدام نمايد . همچنين با كليك بر روي نام خود هميشه مي تواند سوابق خريد را مشاهده نمايد .
نكته : با توجه به اينكه ريكاوري پسورد فعال نمي باشد لطفا يوزر نيم و پسورد خود را يادداشت نماييد زيرا در صورت فراموشي آنها فعلا امكان ريكاوري وجود ندارد .
همانطور كه در شكل زير مشاهده مي نماييد هر كالايي كه داراي گزينه "اضافه به سبد خريد" باشد را مي توانيد به سبد خريد اضافه نماييد .
با كليك بر روي گزينه افزودن به سبد خريد كاربر با صفحه زير روبرو مي شود :
همانطور كه در شكل بالا مشخص است اگر كاربر قصد افزودن كالاهاي بيشتري داشته باشد بايد بر روي گزينه " ادامه خريد " كليك نمايد و اگر قصد پايان خريد و پرداخت وجه را داشته باشد بايد بر روي گزينه "خريد خود را نهايي كنيد " كليك نمايد كه با صفحه زير روبرو مي گردد :
همانطور كه در شكل بالا مشخص است كاربري كه قبلا ثبت نام كرده باشد در اين مرحله مشخصاتش نشان داده مي شود و نيازي به تايپ ندارد و فقط گزينه كادر آخر را بايد تايپ نمايد و سپس بر روي گزينه "انتخاب شيوه ارسال" كليك نموده و با صفحه زير روبرو مي گردد :
همانطور كه در شكل بالا مشخص است كاربر با هماهنگي قبلي با پشتيباني بايد روش ارسال صحيح را انتخاب و بر روي گزينه "انتخاب شيوه پرداخت" كليك نمايد تا با صفحه زير روبرو گردد :
همانطور كه در شكل بالا مشخص است با انتخاب روش پرداخت و كليك بر روي گزينه " مشاهده پيش فاكتور" كاربر صفحه زير را مشاهده مي نمايد :
همانطور كه در شكل بالا مشخص است با كليك بر روي "تاييد و ثبت نهايي " كاربر به صفحه پرداخت بانك هدايت شده و پس از پرداخت موفقيت آميز ، صفحه نهايي فاكتور براي كاربر نمايش داده مي شود كه با گرفتن يك اسكرين شات از آن ، كاربر ميتواند شناسه سفارش خود را  در اختيار داشته باشد و همچنين در صورت تمايل به داشتن كد رهگيري پستي سفارش خود نيز مي تواند با شماره هاي پشتيباني تماس حاصل نمايد .
 
نکات ضروری
امروزه يکی از آسان ترين ،امنترين و دردسترس ترين راههای خريد ،خريد بصورت آنلاين است که لازمه آن پرداخت آنلاين می باشد .
پرداخت اينترنتی از طريق دروازه های پرداخت که در واقع در ايران همان بانکها هستند صورت ميگيرد و اين امر دلايل بسیاری دارد که از آن جمله می توانيم به امنيت ،سهولت، تسريع گردش وجه و ... اشاره کنيم.
بنابراين برای پرداخت اينترنتی شما پس از انتخاب محصولات خود در سايت فروشگاه اينترنتی "پی سی ایکس باکس" به درگاه پرداخت اينترنتی بانكي وارد شده و پرداخت خود را در آن سايت انجام می دهید بنابراين می توانيد مطمئن باشيد که اطلاعات مالي شما کاملآ محرمانه نزد بانک است و در واقع اطلاعات حساب خود را در درگاه اينترنتی امنی درج مي کند.
 
 

کارتهای بانکی که قابلیت خرید اینترنتی دارند

کارت های شتابی که قابلیت خرید اینترنتی دارند، علاوه بر شماره کارت 16رقمی، دارای شماره رمز اینترنتی و نیز کد CVV2 و تاریخ انقضاء هستند.
1- شماره کارت (کلیه کارتهای بانکی دارا میباشند).
2- رمز اینترنتی کارت (رمز دوم).
3- کد سه رقمی CVV2.
4- تاریخ انقضاء .

  کد CVV2 و تاریخ انقضاء
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی و یا 4 رقمی مانند شمارۀ 16 رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها، از جمله کارت بانکهای ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان و پارسیان حک شده است. 


شماره کارت : کد 16 رقمی روی کارت بانکی شما شماره کارت شما می باشد

. کلمه عبور (رمز اینترنتی یا رمز دوم):

رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمایید متفاوت می باشد. در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی خود می توانید به دستگاه های خودپرداز (ATM) یا شعب بانک مربوطه جهت دریافت رمز دوم یا رمز اینترنتی مراجعه نمایید.

. کد سه رقمی کارت (ccv2) :

کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است.

. تاریخ انقضاء:

تاریخ انقضاء روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. 


 

 

{profishop:copyright}