ریجن امریکا INFAMOUS : SECOND SON FOR PS4

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
533
۷۷۰,۰۰۰
۰%
۷۷۰,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

سبک بازی: Sci-Fi Action Adventure

ناشر: Sony Computer Entertainment

سوم شخص اکشن

ریجن all امریکا

بازی اختصاصی PS4

بهبود یافته برای PS4 PRO
 

 

بررسی تخصصی

 

قهرمان این نسخه جوانی 24 ساله با نام Delsin Rowe که یک نقاش خیابانی است می باشد. او  عاشق نقاشی کردن و تحت تاثیر قرار دادن دنیا با نقاشی های خود می باشد و از هر فرصتی برای قرار دادن اثر خود بر دنیا استفاده می کند. اما دنیا همیشه برای او به این شکل باقی نمی ماند. روزی که آن ماشین حامل انسان هایی که دارای قدرت های فرا بشری تصادف می کند ، دلسین در صحنه حضور دارد و در آنجا متوجه می شود که او نیز یک Conduit (انسان هایی با قدرت های فرا بشری) می باشد. پس از گرفتن قدرت دود ، دلسین راهی یک سفر بزرگ به سیاتل برای پس گرفتن آزادی هم نوعان خود و نجات دادن آنها می شود. اما همانطور که حتما می دانید دلسین یک Conduit معمولی نمی باشد. او می تواند قدرت های هم نوعان خود را تنها با گرفتن دست آنها از آن خود کند و هر زمان که بخواهد میان آنها سوئیچ کند. خوشبختانه در طول بازی آنقدر به شما قدرت های جذاب با کارایی هایی متفاوت داده خواهد شد که تا مدت ها با آنها سرگرم خواهید شد.

اگر نسخه های قبلی از سری inFAMOUS را بازی کرده باشید ، حتما می دانید که سیستم Karma (سرنوشت – خوب یاد بد بودن شما در بازی ) یکی از عضوهای اصلی این بازی می باشد. این قابلیت این بار با کارایی هایی بیشتر (نه در حد کامل ) به این نسخه بازگشته است. از همان ابتدای بازی که یک تصمیم بسیار سخت پیش روی شما قرار می گیرد و شما مجبور هستید که از میان دو راه یکی را انتخاب کنید ، مشخص می شود که آیا شما علاقه دارید راه خوب یا قهرمان بودن را در پیش بگیرید یا خیر علاقه دارید راه شیطانی را در پیش بگیرید و هرچه که بر سر راهتان قرار دارد را نابود کنید. (اگر بدانید که چه لذتی در بد بودن و قدرت ها آن وجود دارد ، حتما برای اولین بار به سراغ این قدرت می روید. اما خوبی inFAMOUS در اینجا مشخص می شود. تنها شما می توانید برای خوب یا بد بودن خود در بازی تصمیم بگیرید. پس هر راهی که به نظرتان درست است را بروید. ) تمام تصمیم هایی که شما در بازی می گیرید ، بر ماموریت ها ، مردم شهر و حتی پایان بازی نیز تاثیر دارد. اگر شما در طول بازی بد بوده باشید و در آخر به یک بد نام ( inFAMOUS ) تبدیل شده باشید ، مردم شهر نیروی D.U.P را تشویق به نابودی شما می کند. اما اگر خوب بوده باشید و در راه نجات دادن شهر و همراهان خود قدم برداشته اید ، در طول بازی و حتی انتهای آن مشاهده خواهید کرد که تصمیمات شما چگونه بر افرادی که در کنار شما قرار دارند تاثیر گذار بوده است.

اما این انتهای ماجرا نمی باشد. در طول ماموریت های مختلف که شما باید از میان خوب یا بد بودن یک تصمیم را بگیرید ، ماموریت های بازی بنابر تصمیمی که شما گرفته اید تغییر پیدا خواهد کرد. اینجاست که باید زحمتی که استودیوی Sucker Punch برای این بازی کشیده است را تحسین کرد. در طول تمامی صحنه های مختلف ( صحنه هایی که شما خوب یا بد بوده اید ) دیالوگ ها و حتی حرکات کاراکترها و کارهایی که آنها می کند تغییر پیدا می کند. بدون شک ضبط کردن این همه حرکات مختلف برای یک بازی بزرگ AAA که بودجه ی آن بسیار زیاد می باشد کار بسیار سخت و طاقت فرسایی می باشد. خوشبختانه در این قسمت ، کمیت فدای کیفیت نشده است. تمامی بازیگران به نحو احسن کار خود را در قسمت موشن کپچر انجام داده اند و تمامی حرکات آنها کاری می کند که شما احساس کنید در حال تجربه کردن یک فیلم یا صحنه ی واقعی می باشید.

بدون شک مهم ترین رکن یک بازی گیم پلی آن می باشد. اگر نسخه های قبلی از سری inFAMOUS را بازی کرده باشید ، حتما می دانید که گیم پلی این بازی با آن حجم بسیار زیاد آپگریدهای خود چقدر لذت بخش بود. آن زمان شما تنها قدرت برق و در نهایت یک قدرت را در اختیار داشتید ، اما این بار چهار قدرت مختلف اعم از دود ، نئون و … را در اختیار خواهید شد. (برای اسپویل نشدن بازی از شرح دادن قدرت های دیگر خودداری می کنیم). ویژگی ها ، مکانیک ها و عملکرد تمامی این قدرت ها با یکدیگر متفاوت می باشد. در هر صحنه ، شما به یکی از این قدرت ها احتیاج خواهید داشت و سازندگان بازی کاری کرده اند که شما از همه ی آنها در زمان خاص خود استفاده کنید. (ای کاش می توانستم قدرت مورد علاقه ی خودم رو براتون بگم ). اگر شما به شلیک کردن از راه دور و تبدیل شدن به یک اسنایپر ماهر علاقه مند هستید ، نئون بهترین قدرت برای شما می باشد. اگر شما از آن دسته از افرادی می باشید که دوست دارید هرچه که دارید را بر سر دشمنانتان بریزد دود و … ( ای کاش می توانستم قدرت مورد علاقه ی خودم رو براتون بگم ) بهترین دوست شما در بازی می باشد. در این بین سازندگان به شما سیل عظیمی از قابلیت ها همانند نارنجک های گیج کننده ، نارنجک های نابود کننده ، شلیک کردن تیرهایی سنگین همانند RPG و . . . داده اند. اما برای هر کدام از قدرت ها ، یک سلاح برای حملات نزدیک نیز قرار داده شده است. به عنوان مثال زمانی که شما قدرت دود را در اختیار دارید، می توانید از یک زنجیر سنگین برای حملات نزدیک و ضربه زدن به دشمنان خود استفاده کنید. زمانی که شما قدرت نئون را در اختیار دارید ، می توانید از یک شمشیر نئونی برای حملات نزدیک و از بین بردن دشمنان خود استفاده کنید.

اما قدرت های شما محدود نمی باشند. در قسمت پایین صفحه ی بازی ، یک خطی قرار دارد که به شما نشان می دهد که چه مقدار از قدرت مورد نظر شما باقی مانده است. اگر قدرتی که شما در اختیار داشته باشید دود باشد ، می توانید با رفتن بر روی پشت بام ها و با استفاده از دودکش خانه ها ، قدرت خود را پر کنید. اگر شما قدرت نئون را در اختیار داشته باشید ، می توانید با نزدیک شدن به لامپ های نئون قدرت خود را پر کنید. از طرفی دیگر زمانی که شما قدرت . . . را در اختیار داشته باشید ، می توانید با نزدیک شدن به تلویزیون ها و دیش های سیاتل این قدرت را پر کنید. (خیلی دوست دارید بدانید که این قدرت چه می باشد ؟ یه راهنمایی کوچک. این قدرت همان مورد علاقه ی من می باشد! ).  همان طور که حتما می دانید ، inFAMOUS : Second Son همانند نسخه های قبلی این سری یک عنوان سندباکس و جهان آزاد می باشد. بنابراین در بازی ماموریت های فرعی بی شماری برای شما با توجه به خوب یا بد بودن شما قرار داده شده که می توانید ساعت ها با آنها خود را سرگرم کنید.

با وارد شدن به نسل هشتم و مشاهده کردن توانایی های کنسول ها ، همه ی ما انتظار یک بازی که بتواند معنای واقعی نسل هشتم را به ما القا کند را داشتیم. بله ، در زمان لانچ عناوینی بودند که از نظر گرافیکی زیبا بودند ، اما هیچکدام از آنها نتوانستند گیم پلی و گرافیک را در کنار یکدیگر قرار بدهند و بهترین تجربه ی ممکن را به بازیباز القا کنند. اما بلاخره پس از ماه ها inFAMOUS : Second Son رسید و توانست این طلسم را بشکند. بدون شک inFAMOUS : Second Son تا به این لحظه بهترین گرافیک بازی های نسل هشتم چه از لحاظ هنری و چه از لحاظ فنی را دارا می باشد. این تنها حرف من نمی باشد و منتقدان وبسایت معتبر Digital Foundary نیز همین عقیده را دارند. مشخصا ساخت یک بازی جهان آزاد و طراحی گرافیک آن بسیار سخت می باشد. اما سازندگانی که در استودیوی Sucker Punch قرار دارند کاری کرده اند که به شما احساس قرار گرفتن در بهشت گرافیک ها دست خواهد داد. نورپردازی بازی در موقعیت های مختلف شبانه روز (هفت زمان متفاوت شبانه روز در بازی وجود دارد ) آنقدر زیبا و جذاب می باشد که برخی اوقات من مجبور به ایستادن در یک نقطه و تماشا کردن آن می شدم. اگر تاریخچه و وضعیت توریستی شهرهای مختلف را مطالعه کرده باشید ، حتما می دانید که یکی از بزرگترین سمبل های شهر سیاتل باران می باشد. خوشبختانه در inFAMOUS : Second Son این پدیده را بیشتر از آنچه که فکرش را کنید ملاقات می کنید. اما باران و زیبایی استفاده از قدرت های شما در شب هنگام آنقدر زیبا می باشد که تنها با بازی کردن این بازی متوجه آن خواهید شد. جالب است بدانید که تمامی قطرات باران در این بازی به صورت جداگانه در داخل موتور بازی رندر می شوند ! متاسفانه این مقاله فرصت آن را به ما نمی دهد که از تمامی ویژگی های گرافیکی بازی اعم از شبیه سازی بسیار عالی سیاتل ، دیوار آدامسی معروف در شهر سیاتل و یا حتی افکت های قدرت های شما در زمان استفاده از آنها صحبت کنیم. اما این را بدانید که inFAMOUS Second Son تا به اینجا بهترین گرافیک کنسولی را به شما هدیه می کند.

اگر با خصوصیات کنترلر جدید Dualshock 4 آشنا باشید ، حتما می دانید که در بسیاری از بازی ها از آنها استفاده شده است. اما در این قسمت نیز استودیوی ساکر پانچ کار خوبی را به خوبی انجام داده است. زمانی که شما یک شخصیت بد باشید ، نور لایت بار کنترلر شما قرمز و زمانی که خوب باشید به آبی در می آید. همچنین زمانی که در کنار منبع های قدرت خود می روید ، صدایی که در زمان پر کردن قدرت شما بلند می شود از درون اسپیکر کنترلر نیز بلند می شود. شما حتی می توانید با رفتن به قسمت های کنترل نیروی D.U.P و با استفاده از تاچ پد این کنترلر ، پایگاه آنها را از بین ببرید.

inFAMOUS Second Son با عملکرد بسیار خوب توانست هم چشم منتقدان و هم چشم بازیکنان با توجه به فروش فوق العاده ی خود را بگیرد. اگر شما تصمیم دارید که کنسول Ps4 را خریداری نمایید ، پیشنهاد من به شما این است که اولین بازی ای که در کنسول خود قرار می دهید همین بازی باشد. چرا که در همان لحظه ی اول بازی متوجه یک کنسول جدید ، یک نسل جدید و البته بازی های جدید با قابلیت ها و خصوصیت های جدید خواهید شد.

پارسی گیم

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
533
۷۷۰,۰۰۰
۰%
۷۷۰,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید