بازی Stranger of Paradise Final Fantasy Origin - PlayStation 4

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
8811

ناموجود

محصولات مشابه

بررسی تخصصی

هسته اصلی داستان دقیقاً همان چیزی است که چند دهه پیش توسط ساکاگوچی و همراهان پی ریزی شده بود، گروهی از مبارزان توسط پادشاه Cornelia موظف می‌شوند تا چهار گوی بلوری جادوییِ از کار افتاده که کارکرد اصلی آن‌ها محافظت جهان است را دارند با انجام مجموعه مأموریت‌هایی خطرناک در نقاط مختلف، به حالت اول بازیابی کنند تا دنیا را شر نیروهای آشوب نجات دهند و از اینجا سبب قهرمانان داستان، Warriors of Light لقب می‌گیرند. تمامی این اسامی، القاب و اشیاء برای کسانی که نسخه‌های اولیۀ سری فاینال فانتزی را تجربه کرده‌اند کاملاً آشنا هستند و این پوستۀ ساده می‌توانست با رویکرد طراحی ظاهری و گیم‌پلی کار در تضادی وصف ناشدنی قرار گیرد اما تغییراتی اساسی و متأثر از اتمسفر امروزی حاکم بر ساخت بازی‌های ویدئویی روی این پیش زمینۀ ساده پیاده سازی شده تا اجزای مختلف کار به خوبی در کنار هم قرار گیرند.

 Stranger of Paradise Final Fantasy Origin 6

مهمترین تفاوت برخورداری از نام و پیشینۀ مشخص برای تمامی شخصیت‌هاست که هر چند در نهایت یک شخصیت‌پردازی معمولی شامل حال آن‌ها شده ولی این مسئله کمک کرده تا مسئلۀ از دست دادن حافظه آن هم به صورتی پیش رونده و اشتیاق عجیب این شخصیت‌ها به نابود کردن Chaos وارد ساختار سادۀ روایت شود و فضایی کاملاً جدید را به وجود آورد. در ابتدای راه، داستان بیش از اندازه گیج‌کننده و مبهم پیش می‌رود، هر چند که از طریق توجه به برخی اسامی و در صورت آشنایی با نسخه اصلی می‌توان تعدادی از غافل‌گیری‌های داستانی را پیشاپیش حدس زد ولی این مبهم بودن بخش‌های ابتدایی اثر جذاب ثانویه‌ای دارد و مخاطب را در فضای ذهنی قهرمانانی که دچار فراموشی هستند قرار می‌دهد و اسرار برای شخصیت‌های داستانی و مخاطب به طور همزمان فاش می‌شوند. در مجموع با داستانی فوق‌العاده طرف نیستیم اما بعد از حرکت روایت با دندۀ سنگین در بخش‌های ابتدایی، وارد سر پایینی خوشایندی می‌شویم که با توجهِ بیشتر به جزئیات و آیتم‌های جانبی، می‌توان لذت بیشتری هم از آن برد اما شخصیت‌پردازی به طور کلی و به استثنای «جَک» در سطحی بسیار معمولی قرار دارد.

بزرگترین برگ برنده Stranger of Paradise بدون شک گیم‌پلی آن است که سازندگان تقریباً همه آن چه که در سری Nioh وجود دارد را به این عنوان منتقل کرده‌ و آن را با سیستم نقش آفرینی شناخته شدۀ نسخه‌های قدیمی فاینال فانتزی یعنی Job System ترکیب کرده‌اند که یکی از لذت‌بخش‌ترین ساختارهای اکشن/نقش‌آفرینی با آزادی عمل بسیار بالایی را پدید آورده است. ساختار مبارزات بازی کاملاً متأثر از ژانر مشهور به سولزلایک است اما از نظر سختی مانند ساخته‌های میازاکی یا سری Nioh برای تنبیه و شکنجۀ مخاطب طراحی نشده و نیاز نیست که بعد از هر بار مردن تلاش مضاعفی برای بازپس‌گیری داشته‌های خود به خرج دهید و تنها نیاز به بازیابی خطوط MP شخصیت‌ها دارید که چندان کار سختی نیست و البته وجود چند درجۀ سختی مختلف کمک کرده تا افراد بیشتری بتوانند از Final Fantasy Origin لذت ببرند ولی در ساده‌ترین حالت  هم بدون چالش نخواهد بود خصوصاً اینکه مبارزات در محیط‌های نسبتاً کوچک و با حضور چندین مبارز اتفاق می‌افتند که هر کدام حرکات ویژه با افکت‌های بصری بزرگ مختص به خود را دارند.

 Stranger of Paradise Final Fantasy Origin 6

نزدیک به سی Job مختلف در کار گنجانده شده که به مرور در دسترس قرار می‌گیرند که هر کدام درخت توانایی‌های خاص خود را دارند و با شکست دادن دشمنان و بالا بردن لول هر جاب می‌توانید توانایی‌های تازه‌ای به لیست قدرت‌های خود اضافه کنید که برخی توانایی‌های مرتبط با سلاح‌ها بین کلاس‌هایی که از سلاح‌های یکسان استفاده می‌کنند، قابل به اشتراک گذاری هستند. در هر زمان می‌توانید دو جاب مختلف به صورت فعال داشته باشید که ترکیب آن‌ها با سلاح‌های مربوطه که ویژگی‌های جانبی کارآمدی را در اختیارتان قرار می‌دهند، شرایط ویژه‌ای برای آزمایش و خطا به ارمغان آورده که با تغییر چند سلاح یا جا به جا کردن جاب‌ها، می‌توانید جریان مبارزه‌های یکسان را به شکلی غیرمنتظره به طور کلی عوض کنید که ارزش تکرارپذیری بازی را بسیار بالا برده است. از طرفی در کنار اینکه نیروهای مقابل که متشکل از دشمنانِ مشهور تاریخ سری فاینال فانتزی هستند به هیچ عنوان به شما آسان نمی‌گیرند و رو به رو شدن با باس‌های اصلی لحظات نفس‌گیری را به وجود می‌آورند، هوش مصنوعی شخصیت‌های همراه هم به خوبی شما را در تمامی نقش‌هایی که بر شکست دشمنان در سر دارید به بهترین شکل یاری می‌کنند. لازم به ذکر است که امکان کوآپ سه نفره هم وجود دارد که جوایز بیشتری هم نسبت به حالت تک نفره در اختیارتان می‌گذارد.

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
8811
۰
۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید