بازی 13 Sentinels: Aegis Rim برای PlayStation 4

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
8338
۱,۸۵۰,۰۰۰
۰%
۱,۸۵۰,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول : بازی 13 Sentinels: Aegis Rim 

پلتفرم اجرایی : برای  PlayStation 4

سبک : ماجرایی

محیط های جذاب و انیمیشن های فوق العاده

یک حماسه علمی تخیلی

سازنده : Vanillaware

ناشر : AtlusSega

بررسی تخصصی

دنیای بازی بسیار زیبا، محیط های جذاب و انیمیشن های فوق العاده سبب شده تا سکانس های ماجراجویی به پویایی آن کمک کند. داستانی غیرخطی تصویر سرگرم کننده از بازی ارائه می دهد. گروه بزرگی از شخصیت های جالب و دوست داشتنی به شما کمک می کند تا تصویر بهتری از بازی پیدا کنید. این موارد تنها بخشی از بررسی بازی 13 Sentinels: Aegis Rim است که در ادامه مطالعه می کنید.

برعکس عنوان بازی، با یک بازی هدایت ربات های غول پیکر طرف نیستیم. به عبارت دیگر، شما در برخی از نقاط بازی، با انبوه موجودات غول پیکر در ابعاد ساختمان های بزرگ که قصد نابودی ژاپن و جهان را در دهه 1980 دارند، مبارزه می کنید. ظاهرا لباس های رزمی که به کیت معروف هستند، جزیی از داستان بازی به حساب می آیند.

در حقیقت، 13 Sentinels: Aegis Rim یک درام براساس شخصیت هاست. یک حماسه علمی تخیلی، در طول زمان و ابعاد، زندگی قهرمانان نوجوان را به تصویر می کشد. موشک ها، اسلحه های مختلف و مشت های فلزی تنها یک اتفاق عادی و روزمره برای قهرمانان داستان این بازی است که برای تعیین سرنوشت جهان، خود را در معرض خطر قرار می دهند.

بررسی بازی 13 Sentinels: Aegis Rim نشان می دهد یک بازی منحصر به فرد در انتظار شماست. بازی شامل عناصر بازی های ماجراجویی، رمان های تصویری، بازی های استراتژی و بازی های تاور دیفنس می شود. آنها را با هم ترکیب کرده و تجربه کاملا متفاوتی را به وجود آورده است.

اوضاع وقتی پیچیده می شود که جورو کورابه، جوان ژاپنی در سال 1985 برای مبارزه با انبوهی از مهاجمان بیگانه فراخوانده می شود، داستان به اوایل همان سال برمی گردد، سپس به سربازان جوان در ژاپن در زمان جنگ 1945 اشاره دارد و بعد از آن ماجرای دو دختر دانش آموز که شاهد بحرانی در سال 2025 هستند، می پردازد.

شما بلافاصله با گروه بزرگی از شخصیت ها در دوره های مختلف روبرو می شوید و یاد می گیرید که یک چیز ثابت وجود دارد: وجود Sentinels، ربات هایی با قابلیت پرواز و عظیم الجثه که برای محافظت از جهان در برابر هیولاها ایجاد شده است.

این بازی به سه قسمت تقسیم شده است:

  • یک حالت یادآوری که شما داستان را قسمت به قسمت کشف می کنید.
  • یک حالت Destruction که در آن از ربات های غول پیکر سنتینل برای محافظت از شهر در برابر حمله هیولاها استفاده می کنید.
  • یک حالت تجزیه و تحلیل که تمام اطلاعات و صحنه های داستانی شما را جمع آوری می کند که از طریق گیم پلی کشف کرده اید.

 یادآوری به عنوان یک سریال اپیزودیک ارائه می شود که در آن شما برای پیشبرد طرح داستان، در محیط ها و شخصیت های مختلف جستجو و تعامل می کنید. در مقابل، Destruction یک بخش استراتژی است که در آن از سنتینل برای دفاع از یک نقطه دسترسی مهم زیرزمینی در مقابل نیروهای مهاجم استفاده می کنید.

سکانس های داستانی Remembrance بیشتر زمان بازی را به خود اختصاص می دهند. هر یک از ماجراهای بازی، شخصیت اصلی را در زمان و مکان متفاوتی نشان می دهد، اما سرانجام هر داستانی در هم آمیخته می شود و برخی از اتفاقات مهم از دیدگاه چندین شخصیت ارائه خواهد شد.

 گیم پلی بازی کاملاً ابتدایی است: شما می توانید برای گفتگو با شخصیت های دیگر گشت بزنید، برای مشاهده محیط بایستید و اشیا خاصی را در یک منطقه بررسی کنید. گاهی اوقات، کلمات کلیدی به “ابر فکری” یک شخصیت اضافه می شوند که مانند موجودی عمل می کند. شما می توانید از طریق مونولوگ داخلی مباحث را بررسی کنید، موضوعات ابر فکری را برای دیگران مطرح کرده یا از موارد فیزیکی استفاده کنید، پیشرفت هنگامی اتفاق می افتد که به گفتگو یا عمل صحیح انجام دهید.

شما فقط یک کاراکتر را کنترل می کنید، اما می توانید بین داستان شخصیت ها هر طور که صلاح می دانید جا به جا شوید، هرچند ممکن است خودتان را در یک مسیر شخصیت حبس کنید تا زمانی که در خط داستانی دیگران و نبردهای فنی پیشرفت قابل توجهی داشته باشید. داستان سرایی غیرخطی و متناوب سوالات زیادی را برای شما به وجود می آورد. باید اطلاعات را جمع آوری کرده تا تصویری واضحی از آنچه واقعا در حال وقوع است ( چگونگی نجات دنیا از نابودی مطلق) بدست آورید.

بازی با بیان یک داستان جذاب از چندین منظر کار بزرگی انجام می دهد. نه تنها همه چیز با هم متناسب است، بلکه شخصیت ها زمینه مشخصی دارند تا از سردرگمی مخاطب جلوگیری کنند. هر کدام از ماجراهای فردی این 13 شخصیت به منزله سرگرمی برای آشکار شدن رویدادهای مهم، افشاگری ها و درهم تنیدگی های عاشقانه است.

جورو، یک فرد شیطانی که عاشق فیلم های علمی تخیلی مبهم است و بعد از مدرسه با بهترین دوستش وقت می گذراند. او با لوری، یک دختر تا حدی دست و پا چلفتی که در طول مدرسه مدام به خواب می رود، وجه مشترک دارد، زیرا خواب های ترسناک او را شبانه بیدار می کنند. در همین حال، یوفو ساکن و مهره توطئه ناتسونو ممکن است به تازگی راز تمدن بیگانه سفر به زمان را در رختکن دختران پیدا کرده باشد. او وقتی کیتارو را دید، پسری که به نظر می رسد از زمان جنگ ژاپن اینجا ساکن شده است و همچنین شاید چیزی برای او داشته باشد. شو یک بچه خرابکار است که برای دختر سخت گیر مدرسه، یوکی، مشغول تحقیق در مورد اسرار اطراف است. اما چرا ریوکو مدام تحت نظر قرار می گیرد و به تدریج عقل خود را از دست می دهد؟ و چرا مگومی می شنود که گربه ای در حال صحبت به او دستور حمله به همکلاسی هایش را می دهد؟

این موارد فقط نمونه ای از مینی درام های شخصیتی زیادی است که در طول بازی مشاهده می کنید، زیرا زندگی عادی این بچه ها وارونه می شود و یک رمز و راز عظیم و واقعی تغییر می یابد. با این وجود، در نهایت، داستان به این دلیل جلو می رود که شخصیت درام بسیار خوب طراحی شده اند، داستان هر شخصیت نقش اصلی را در داستان علمی-تخیلی بزرگتر دارد.

همچنین کمک می کند تا دنباله های داستان فوق العاده باشند. توسعه دهنده Vanillaware به خاطر کارهای هنری پر جنب و جوش و رنگارنگ 2 بعدی خود در بازی هایی مانند Odin Sphere و Dragon’s Crown شناخته شده است. در حالی که بازی عمدتا در فضایی واقعی نسبت به آن دسته بازی های مبتنی بر فانتزی اتفاق می افتد، زیبایی آثار هنری 2 بعدی Vanillaware هنوز حرفی برای گفتن دارد. محیط ها مملو از جزئیات اندکی است که واقعاً آنها را زنده می کند. انیمیشن شخصیت ها نیز عالی است، در بسیاری از شخصیت ها حرکت چهره و بدن بسیار سرگرم کننده است که عناصر شخصیت آنها را به نمایش می گذارد

با این حال، شاید بزرگترین نکته بخش های داستان این است که به طور قابل توجهی لذت بخش تر از بخش استراتژی ریل تایم هستند، جایی که قرار است نگهبانان غول پیکر واقعاً بدرخشند. قسمت Destruction از بازی ترکیبی از شبه RTS و مکانیک تاور دفنز تشکیل شده: شما در یک جنگ معمولاً تا شش واحد Sentinel را فرماندهی می کنید تا از یک گروه دفاعی در برابر یورش طولانی مدت دشمن محافظت کنید. هر واحد دارای یک نقش تخصصی (مانند melee ، پشتیبانی ، پرواز و …) و مهارت ها تهاجمی و دفاعی است که می تواند به صورت جداگانه از طریق متا تراشه های به دست آمده در جنگ و از طریق تکمیل قسمت های داستان به دلخواه شما ارتقا یابد. اگر تمام دشمنان را از بین ببرید یا موفق شوید قلعه را برای مدت زمان مشخصی نگه دارید، برنده خواهید شد.

بررسی بازی 13 Sentinels: Aegis Rim نشان می دهد که نبردها لحظات جذابی را به وجود می آورند. بسیار لذت بخش است که برنامه ریزی یک استراتژی و تماشای آن را انجام دهید، یا اینکه تصمیم بگیرید با بهترین سلاح خود را دنبال کنید و دوجین هواپیمای بدون سرنشین دشمن را همزمان منفجر کنید (برای کند کردن یک مدل استاندارد PS4 کافی است). با این حال، در نهایت، بازی دیگر تهدیدهای جدید و جالب را متوقف می کند و باعث می شود که با پیشرفت، این قسمت های استراتژی هیجان کمتری داشته باشند. تصاویر و انیمیشن های جذاب 2 بعدی نیز با یک نقشه سه بعدی شگفت انگیز و دلپذیر جایگزین شده اند که دیدن آن برای مدت طولانی به هیچ وجه دلپذیر نیست. در حالی که پیش از این و بعد از این سکانس های جنگی، شخصیت های مختلف و افشای داستان های کلیدی زیادی وجود دارد، اما نمی توانید احساس کنید که آنها اغلب می توانند مانعی برای لذت بردن از قسمت های جالب تر بازی باشند، به خصوص از زمان پاک کردن برخی موج های دشمن در Destruction برای گشودن قسمتهایی از داستان در Remembrance لازم است.

اما در نهایت، بزرگترین مشکل بازی این است که عملکرد بازی تنها در پاره ای از اوقات جالب توجه است. داستان این بچه ها و ربات های غول پیکر آنها کاملاً زمان بازی را تصاحب می کند و حتی اکنون، در مورد برخی از نقاط، حوادث و روابط خاص به سر می برید و فکر می کنید، آیا باید از طریق ذخیره بازی برگردم تا ببینم چه چیزهایی را از دست داده ام؟ مطمئن باشید که دنیای بازی برای شما لحظات فراموش نشدنی را رقم می زند.

 

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
8338
۱,۸۵۰,۰۰۰
۰%
۱,۸۵۰,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید