نسخه ادیشن Kingdom Hearts III PS4 Deluxe

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3653
۲,۶۹۰,۰۰۰
۰%
۲,۶۹۰,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول :بازی  Kingdom Hearts 3 نسخه Deluxe Edition

پلتفرم اجرایی :PS4

سبک : اکشن نقش آفرینی

ریجن 2 

دارای قاب فلزی

آرت بوک و پین

سازنده :  Square Enix Co., Ltd.

بررسی تخصصی


این نسخه از نظر داستانی به نوعی جمع بندی تمامی نسخه‌های پیشین است. در طول این سال‌ها، نسخه‌های مختلفی که برای این سری عرضه شده‌اند، هر کدام داستان بازی را به نحوی جلو برده‌اند و البته بخش‌هایی از داستان نیز در این چند سال به طور سازمان نیافته باقی مانده است. سرانجام در این نسخه قرار است همه این موارد به یک سرانجام و سامان رسیده و خط داستانی مربوط به شخصیت Xehanort که در تمامی این نسخه‌ها نقش اصلی منفی سری بود نیز به پایان برسد. خوشبختانه داستان بازی با وجود این که دنیاهای بسیار گسترده‌ای وجود دارند و موارد بسیار زیادی نیز از نسخه‌های قبل حل نشده باقی مانده، چندان دچار سردرگمی در نحوه روایت نشده و اکثر موارد به خوبی روایت می‌شوند. البته شاید در همین جا یک نقطه ضعف برای بازی به وجود بیاید و آن هم این که اگر به هیچ وجه نسخه‌های قبلی را بازی نکرده و از داستانشان اطلاعی نداشته باشید، شاید در ابتدا نتوانید خیلی با داستان ارتباط برقرار کنید. هر چند به هر حال بعد از چند ساعت از بازی، کلیات داستان بازی را در حدی که بتوانید داستان این قسمت را دنبال کنید، متوجه خواهید شود؛ اما به هرحال کسانی که از داستان نسخه‌های قبلی اطلاع بیش‌تری داشته باشند از داستان این نسخه و اشاراتی که به عناوین قبلی می‌شود بیش‌تر لذت خواهند برد.

کینگدم هارتس مجموعه‌ای است که اسکوئر انیکس در جهان آن از کاراکترهای مخصوص به‌خود در کنار کاراکترهای جهان دیزنی/پیکسار و سری فاینال فانتزی کرده است. حال در بازی Kingdom Hearts 3 هم این قاعده مورد استفاده قرار گرفته است و شاهد جهان‌هایی از آثار پیکسار/دیزنی هستیم. همچنین با توجه به هر جهان، شاهد کاراکترهای معروف انیمیشن مورد نظر هم هستیم. برای مثال بیمکس از Big Hero 6 یا کاپیتان جک اسپارو از دزدان دریایی کارائیب که در ادامه تمامی جهان‌های بازی را مشاهده می‌کنید.

  • ·         محیط Kingdom of Corona (انیمیشن Tangled)
  • ·         محیط San Fransokyo (انیمیشن Big Hero 6)
  • ·         محیط Olympus Coliseum (انیمیشن Hercules)
  • ·         اتاق اندی (انیمیشن Toy Story)
  • ·         محیط Monstropolis (از انیمیشن Monsters, Inc)
  • ·         محیط Kingdom of Arendelle (انیمیشن Frozen)
  • ·         محیط Port Royal (فیلم Pirates of the Caribbean)

در بازی تعداد قابل توجهی از دنیاهای دیزنی با اسامی مختلف به شکل بسیار خوبی پیاده سازی شده‌اند. از دنیاهای فانتزی نظیر Kingdom of Corona در انیمیشن Tangled و Arendelle از انیمیشن Frozen گرفته تا موارد خاص‌تری مانند Monstropolice در کارخانه هیولاها و حتی انیمیشن‌های قدیمی‌تر نظیر Olympus از دنیای هرکول. حتی دنیای خاصی برای مجموعه دزدان دریایی کارائیب نیز در بازی قرار داده شده است. هر کدام از این دنیاها، داستان‌های مخصوص و خاص خود را دارند که به شکل مناسبی با داستان اصلی بازی پیوند خورده است

داستان بازی از جایی شروع می‌شود که شخصیت اصلی (سورا) در نسخه Dream Drop Distance، بخش زیادی از قدرت‌های خود را از دست داده و حالا سعی دارد با بازپس‌گیری قدرت‌هایش، برای همیشه جلوی نقشه‌های Xehanort را که شخصیت منفی اصلی داستان در این سری است، بگیرد. در این میان برای شروع کار او به پیش هرکول می‌رود تا از او کمک بخواهد اما در همین حین، ماجراهای جدیدی برای شخصیت پیش می‌آید و به تدریج موضوعات داستانی خاصی آشکار می‌شوند که اهداف جدیدی را نیز برای سورا مطرح می‌کند که برای پیگیری آن‌ها، او مجبور به ورود به دنیاهای مختلف دیزنی نیز می‌شود.با این وجود داستان بازی در بخش‌های آخر، بیش‌تر روی شخصیت‌های اصلی خود مجموعه Kingdom Hearts متمرکز شده و در اواخر کمتر به خود شخصیت‌های دیزنی پرداخته می‌شود.

در مجموعه از نظر داستانی بازی کیفیت بسیار خوبی داشته و در عین حال زمان حدوداً 30 ساعته بازی نیز بسیار خوب و قابل قبول است. به طور کلی استفاده از این تعداد بالای شخصیت، این نگرانی را به وجود می‌آورد که در بخش‌هایی از داستان شاهد گسستگی‌های فراوان باشیم اما خوشبختانه سازندگان به خوبی از پس پیاده سازی داستانی با این تعداد بالای شخصیت‌ها که هر کدام نیز زمینه متفاوتی دارند برآمده است و در کنار همه این موارد، داستان خاص و ویژه خود بازی و دنیای آن نیز به خوبی روایت می‌شوند. اولین چیزی که در مورد گیم پلی این بازی بررسی می‌کنیم، سیستم مبارزات آن است. در نسخه‌های پیشین سیستم‌های مختلفی برای این بازی تست شده بودند که با توجه به بازخورد بازیکنان، در نهایت برای این نسخه سیستم مبارزاتی همزمان و به صورت Hack and Slash پیاده سازی شد. خوشبختانه پیاده سازی این سیستم توسط سازندگان را می‌توان فوق‌العاده دانست. حرکات شخصیت‌ها و اجرای کمبوهای مختلف در بازی بسیار روان بوده و به راحتی با توجه به Keyblade هایی که در بازی به دست می‌آورید، می‌توانید حرکات مختلف و بسیار متنوعی را به شکلی بسیار روان روی دشمنان اجرا کنید. در این میان علاوه بر شخصیت اصلی بازی، در طول مراحل گوفی و دانلدداک نیز او را همراهی کرده و امکان اضافه کردن دو نفر دیگر نیز به گروه بسته به مراحل مختلف وجود دارد. این افراد نیز در طول مبارزات کمک حال شما بوده و در عین حال امکان انجام حرکاتی تیمی نیز وجود داشته که در هر کدام با انیمیشن مخصوص خود باعث نابودی و آسیب زدن به دشمنان به شکل‌های بسیار گوناگونی می‌شوند.

سیستم‌های نقش آفرینی نظیر انتخاب جادوهای مختلف، ارتقای آن‌ها، لباس‌های مختلف و همچنین استفاده از آیتم‌های گوناگون برای بهبود کیفیت مبارزه با دشمنان نیز در بازی وجود دارند. همه این سیستم‌ها باعث می‌شوند که بازی به عنوان یک اثر در سبک نقش آفرینی نیز کیفیت قابل قبولی داشته و توانسته است به خوبی این سیستم‌ها را نیز درون اکشن روان و زیبای بازی قرار دهد.عد از گیم پلی نوبت به گرافیک بازی می‌رسد. در این زمینه نیز Kingdom Hearts 3 کیفیت فوق‌العاده بالایی دارد. از لحاظ هنری سازندگان بازی عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته‌اند. از آن جایی که بازی در محیط‌های مختلفی به وقوع می‌پیوندد، سازندگان صرفاً از یک تم هنری خاص استفاده نکرده و برای هر کدام از دنیاهای بازی شکل و شمایل خاصی طراحی شده است.گرافیک فنی بازی متناسب با هر کدام از محیط‌ها، از کیفیت بسیار خوب و بالایی برخوردار است. از طرفی مواردی نظیر بافت‌های موجود در محیط‌ها و شخصیت‌ها همگی طراحی‌های بسیار خوبی داشته و از طرف دیگر افکت‌های بسیار باکیفیتی برای جادوها و حرکات مختلف در بازی قرار داده شده است.

در زمینه صداگذاری نیز بازی فوق‌العاده است. همه قسمت‌های بازی به خوبی صداگذاری شده است و این صداگذاری‌ها نیز در اکثر موارد توسط صداگذاران اصلی شخصیت‌ها در مجموعه‌های دیزنی و پیکسار انجام شده است. احتمالاً اگر مدت‌ها باشد که انیمیشن‌های سنتی و قدیمی دیزنی را ندیده باشید، شنیدن صدای بامزه دانلدداک شما را به خنده خواهد انداخت.

 

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3653
۲,۶۹۰,۰۰۰
۰%
۲,۶۹۰,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید