بازی Vampyr برای PS4

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3471

ناموجود

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول : بازی Vampyr  

سبک بازی :  سوم شخص اکشن نقش آفرینی

بستر اجرایی : PS4

ریجن  2

سازنده : Dontnod Entertainment

 

 

بررسی تخصصی

Vampyr، نامی که خودش گویای همه‌چیز است می‌خواهد یادآور دوران سرد و آلوده‌ی پس‌کوچه‌های لندن بعد از جنگ جهانی اول باشد. بازی در سبک اکشن نقش‌آفرینی سوم شخص ساخته شده و داستان آن از این قرار است که یک بیماری کشنده‌ که کمی پس از جنگ جهانی اول به نام آنفولانزای اسپانیایی معروف شد، تمام شهر را در بر گرفته و هوای لندن را بیش از پیش ابری کرده است. خون‌آشامی که ما کنترلش را بر عهده داریم جاناتان رِید نام دارد، او پیش از همه‌ی این قضایا یک پزشک متخصص بوده که در جنگ به سربازان خدمت می‌کرده است اما طی اتفاقاتی، به یک خون‌آشام تبدیل می‌شود. جاناتان تمام تلاشش را می‌کند که یک زندگی عادی داشته باشد اما برای زنده ماندن چاره‌ای ندارد جز این که از خون انسان تغذیه کند. هسته‌ی اصلی بازی همین تقلای او بین انسان ماندن و زندگی به عنوان یک خون‌آشام است و اینکه به کدام سمت متمایل می‌شود، بستگی به ما دارد.

شکار طعمه‌های انسانی به این راحتی‌ها هم نیست، جاناتان باید در تعامل‌هایش با انسان‌ها، رفتار و واکنش‌های آن‌ها را بررسی کند و در موقع مناسب نقشه‌اش را عملی کند. تصمیم‌های ما نه تنها روی هر شخص به تنهایی اثر می‌گذارد، بلکه باعث ایجاد تغییراتی در جو و وضع کلی یک منطقه نیز می‌شود. کشتارهای بی‌مهابا در یک منطقه باعث می‌شود مردم آنجا با ترس بیشتری زندگی کنند و درگیری‌ها بیشتر شود. مردم یک منطقه‌ی آرام و بدون خشونت، زندگی روتین‌تری دارند و فرصت شناسایی و بررسی آن منطقه بیشتر است. همه‌ی این تعاملات با انسان‌ها به شما کمک می‌کند از پیش‌زمینه‌ی داستانی آن‌ها مطلع شوید، در مورد محله‌های شهر بیشتر بدانید و شاید مهم‌تر از همه، منابع غذایی مورد نیاز خود را شناسایی کنید.

هسته‌ی اصلی Vampyr را المان‌های سبک نقش‌آفرینی‌اش تشکیل می‌دهند و به رسم تمام بازی‌های این سبک، می‌توان قابلیت‌های کاراکتر اصلی را ارتقا داد و ویژگی‌های او را بهبود بخشید. در Vampyr ارتقای سطح کاراکتر با استفاده از خون انسان‌ها انجام می‌شود که در نتیجه باعث یادگیری فن‌های بیشتری برای مبارزه و انتخاب‌های متنوع‌تر در دیالوگ‌ها می‌شود. داستان و نوع روایت آن‌ در بازی‌های دونت‌ناد نقش بسیار پررنگی دارند اما در Vampyr برخلاف بازی قبلی، تمرکز بسیار بیشتری روی مبارزه گذاشته شده و باید ببینم سازندگان در این زمینه چه می‌کنند. البته می‌توان با انتخاب‌های به جا و به موقع، کل بازی را بدون کشتن حتی یک نفر به پایان رساند.

Vampyr  یک بازی نیمه‌جهان‌باز اکشن نقش‌آفرینی، با انتخاب‌های گوناگون در دیالوگ‌ها و تصمیمات اصلی که تأثیر مستقیم روی نحوه‌ی روایت داستان دارند . لندن 1918 در ویران‌ترین حالت خود به سر می‌برد. شهر بعد از اتفاقات جنگ جهانی هنوز شکوه خود را بازنیافته و آنفولانزا در هر کوچه و پس‌کوچه‌ای نفوذ کرده است و بخش زیادی از ساکنین را تحت تاثیر قرار دارد. در حالی که دولت بریتانیا تلاش می‌کند کشور را بازسازی کند، اما گروه‌های مخفی که سردسته‌شان را موجودات ماوراطبیعه تشکیل می‌دهند هر روز قدرتشان بیشتر می‌شود. جوامع مرموز خون‌آشام‌ها، دانشمند‌های مرموز و شکارچیان ومپایرها همه تلاش می‌کنند قدرت را به دست بگیرند. این وظیفه‌ی شما است که از این رازها سردربیاورید و شهر را به روزهای قبل از تاریکی برگردانید. ایده‌ی اولیه‌ی سازندگان برای زمان و مکان بازی دهه‌ی 1950 آمریکا بود اما پس از اضافه شدن کارگردان روایت بازی، لندن ویکتوریایی و ظاهر گوتیک شهر انتخاب مناسب‌تری برای خون‌آشام‌ها و روایت داستان بازی به نظر رسید.جاناتان به عنوان یک پزشک در برابر تصمیمات سختی قرار گرفته و نیاز دائم به خون هم این تصمیم‌ها را آسان نمی‌کند. او برای پیشرفت مهارت‌هایش و جلوگیری از گسترش بیماری باید همواره از خون تغذیه کند اما همانطور که دیدیم، کشتن انسان‌ها تأثیرات خودش را دارد. بنا بر تصمیم‌هایتان در طول بازی، چهار پایان مختلف تجربه خواهید کرد. اگر خشن‌ترین روش را در پیش بگیرید و شهروندان لندن را سلاخی کنید، «پایانی که لیاقتتان است» را دریافت می‌کنید.

در طول این مسیر اما باید روی ابزار بیشتری غیر از دندان‌هایتان برای کشتن حساب کنید. جاناتان به قدرت‌ها و اسلحه‌های مختلفی دسترسی دارد که همه‌ی آن‌ها امکان ارتقا دارند. سلاح راه دور مانند هفت‌تیر و سلاح مبارزات نزدیک مثل خنجر در اختیار شما هستند و علاوه بر آن‌ها، امکان ساخت و پرتاب بمب‌های دودی نیز وجود خواهد داشت.امتیازهایی که از کشتن شهروندان و باس‌ها به دست می‌آورید، می‌توانند برای ارتقای قابلیت‌های کلی جاناتان نیز مصرف شوند. طبق سنت رایج بازی‌های نقش‌آفرینی و جهان‌باز، در Vampyr هم شاهد یک درخت مهارت خواهیم بود که به سه بخش اصلی تقسیم شده است: بخش Shadow یا سایه، که روی مهارت‌های مخفی‌کاری تمرکز دارد، بخش Instict یا غریزه که مهارت‌های مبارزه و قدرت‌های خون‌آشامی جاناتان را بهبود و می‌بخشد و در انتها بخش Social یا اجتماعی که همانطور که از نامش پیدا است به جاناتان کمک می‌کند در تعامل‌هایش با مردم، انتخاب‌ و مهارت‌های بیشتری در دیالوگ‌ها و شناخت شخصیت‌ها داشته باشد.

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3471
۰
۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید