کارکرده بازی TITANFALL برای XBOX ONE

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
396
۴۱۵,۰۰۰
۰%
۴۱۵,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

این کالا کارکرده میباشد

عنوان محصول : بازی TITANFALL

پلتفرم اجرایی :XBOX ONE

سبک :ماجرایی اکشن

نیاز به اتصال اینترنت

 

بررسی تخصصی

 

اطلاعات بازی :

Titanfall یک بازی آنلاین آغشته با حرکات پارکور مانند می باشد که توسط گروهی از سازندگان سابق Infinity Ward ساخته شده است. Titanfall یکی از عناوین فوق العاده مایکروسافت می باشد که تاکنون توانسته با نمایش های درخشانش دل بسیاری از کارشناسان بازی و گیمرها را برباید. بازی دارای دید اول شخص یا همان FPS است ، اما چیزی که این بازی را از سایر بازی ها FPS متمایز می کند Multiplayer بودن آن است . بله ، این بازی فقط دارای بخش مالتی پلیر است و از بخش سینگل پلیر در آن خبری نیست و همچنین این بازی نیز مانند بعضی دیگر از بازی های نسل بعد MMO است . آنلاین بودن بازی یکی از ویژگی های مثبت بازی است و بدون شک در آینده اکثر بازی ها فقط به صورت آنلاین قابل بازی کردن هستند ، البته آنلاین بودن بازی در کشور ما به علت وضع اینترنت یک ویژگی منفی حساب می شود و باعث میشود که اکثر بازیکنان از تجربه ی این بازی فوق العاده محروم بمانند . وقتی که صحبت از یک بازی مالتی پلیر می شود ، دیگر داستان معنایی پیدا نمی کند و فقط کشتن و جلو رفتن و نفر اول شدن در Leaderboard است که مهم است ، اما Titanfall از این قاعده مستثنی است و دارای بخش داستانی بسیار زیبایی نیز است.

 مایکروسافت با یک نمای در اخر کنفرانس خود در E3 2013 توانست نشان بدهد کنسول نسل بعش انحصاری هایی دارد که به آن ببالد و بی شکل آن انحصاری که توانست قبل از انتشار هفتاد و شش جایزه در نمایشگاه های مختلف جذب کند، TitanFall است. حالا که کنسول نسل بعدی مایکروسافت وضعیت خوبی چه از نظر عناوین لانچ و چه از نظر انخصاری هایش ندارد، حالا که سبک FPS شوتر اول شخص در شرف نابودی است و پرچم داران آن یعنی ” ندای وظیفه ” و ” میدان نبرد ” در آخرین قسمت های خود حصابی خراب کرده اند، پدران سبک شوتر اول شخص در واقع سازندگان ندای وظیفه های قدیم دور هم جمع شده اند تا فرشته ی نجات ایکس باکس وان را بیافرینند که بتواند سبکی که زمانی بر آن با ندای وظیفه حکمرانی می کردند دوباره احیا کنند…

چند سال پیش در سال 2010 دوتن از افراد موثر در ساخت ندای وظیفه Jason West و Vince Zampella از استدیوی Infinity Ward جدا شده و به شرکت EA پیوستند و توانستند تیمی جدید مشکل از بهترین ها با نام Respawn تشکیل دهند. اما چرا؟ بی شک در این که سری ندای وظیفه و مخصوصا جنگ آوری مدرن یک و دو جز بهترین شوتر هایی می باشد که تاکنون بازی کرده ایم، Infinity Ward عنوانی بی نقص چه در زمینه ی مولتی پلیرو چه در زمینه آفلاین بسازد. مولتی پلیر بازی در قسمت اول جیزی بود متفاوت و جدید، چیزی که نه در میدان نبرد دیده ایم و نه در دیگر عناوین. در جنگ اوری مدرن 2 این جذابیت به حدی رسید که اکتیویژن ناشر بازی چنان سودی کرد که در فکر سازندگان نمی گنجید. اما انچنان که سران اکتیویژن از جنگاوری مدرن 2 راضی بودند سازندگان اصلی و آقای زامپلا راضی نبودند چرا که آنچنان که باید حقوق خوبی برای چنین عنوانی دریافت نکردند و برای همین یکی از بزرگترین پرونده های حقوقی دنیای گیم باز شد و در آخر آقای زامپلا و چند تن دیگر از اینفینیتی وارد جدا شدند. در آن زمان یکی از بزرگترین سوال ها این بود که مغز متفکران ندای وظیفه چه آینده ای پیش رو خواهند داشت؟ که در سال 2010 خبر تشکیل استدیوی رسپون آمد و این شد که رسپون تشکیل شد تا این بار مایکروسافت و EA به جای اکتیویژن سود کنند. از سرگذشت استدیوی سازنده یعنی رسپون می توان گفت بی شک Titanfall یکی از جنجالی ترین عناوین امسال بوده است. بالاخره رسپون توانست Titanfall را در تاریخ 11 مارس برای پلتفورم های PC و XBOX ONE منتشر کند. Titanfall کمپین ندارد و با توجه به گیرایش روز افزون بازی ها به جبهه ی مولتی پلیر و آنلاین، این که سازندگان یک عنوان چشم را از کمپین بردارند و تمام تمرکز خود را روی بخش آنلاین قرار بدهند اما جای نگرانی نیست چرا که باید گفت هنوز که این مقاله نوشته می شود سرور های مولتی پلیر PC جنگ آوری مودرن یک و دو شلوغ است و در این که راز یکی از بهترین مولتی پلیر ها نزد آقای زامپلا و همکارانش است باهم هم عقیده هستیم. حال سوال اینجاست آیا رسپون توانسته است همان چیزی را که باید خلق کند؟ مجله ی گیم اینفورمر برای وصف این بازی از لفظ ” آینده ی یک بازی مولتی پلیر ” استفاده کرده است، آیا Titanfall لیاقت همچین صفتی را دارد؟ برای پیدا کردن این جواب با ما همراه باشید.

رسپون سعی کرده است که بتواند مرز بین سینگل پلیر و مولتی پلیر را از بین ببرد و عنوانی بسازد که نتوان تشخصی داد، جز کدوم دسته است، رسپون در محاصبه ی خود می گوید، ما بار ها و بار ها Titanfall را تست کرده ایم، یک بار چند نفر را از خارج استدیو آوردیم و آن ها را روی سیستم های جدا گانه نشاندیم و به آن ها نگفتیم که در حال بازی کردن مولتی پلیر هستید یا سینگل پلیر. در آخر وقتی بازی تمام شد، همه فکر می کردند داشتند سینگل پلیر آفلاین بازی می کردند در صورتی که در حال بازی بایکدیگر بودند! Titanfall تلفیقی از بهترین های بهترین های سبک شوتر می باشد، گیمپلی بازی و تاکتیک هندلینگ سلاح و شوتینگ بازی یادآور ندای وظیفه های قدیمی می باشد که پس جنگاوری مدرن 2، قبل از Titanfall حتی در ندای وظیفه هم ندیده بودیم. همین طور حس و حال بازی و تفن ها شباهت بسیاری به Killzone دارد و مثل منطقه ی مرگ فازی آینده گرایانه و فانتزی اما جدی به خود گرفته است. همین طور نقشه ها به گستردگی نقشه های میدان نبرد می باشد. به طرزی رسپون توانسته بهترین نکات بهترین ها در زمینه ی گیمپلی شوتر های اول شخص جمع آوری کند و آن ها را به خوبی در کنار هم قرار دهد.بازی به دو صورت کلاسیک و کمپین دنبال می شود. اولین چیزی کهه چشم شما را می گیرد کمپین بازی می باشد، پس از زارندن مرحله ی آموزشی برای گرم شدن شما وارد کمپین خواهید شد. کمپین تلفیقی از یک مولتی پلیر رقابتی و یک نبرد با هوش مصنوعی می باشد. شما با یک سکانس نمایشی برای آمده شدن از سفنه ای پایین می پرید و بازی را در نقش یکی از سرباز های تیم M-COR و IMC پا به مبارزه می گزارید. درواقع گیمپلی بازی به دو بخش تبدیل می شود، اول در نقش یک سرباز پارکور بلد سرتاپا مجهز و و دوم یک غول آهنی همه فن حریف. در مپ شما با حداکثر 12 نفر فرد (زنده) بازی می کنید اما شاید بگویید، میدان نبرد تا 24 نفر را جواب می داد در جواب باید گفت این به معنای خالی بودن محیط نیست چرا که بقیه ی سرباز ها هوش مصنوعی به خوبی کنترل می کند. به عللت بالانس خوبی که رسپون توانسته بین این دو گروه برقرار سازد یک گیمپلی رقابتی جذاب به وجود می آید. کشتن یک فرد امتیاز بیشتری نسبت به هوش مصنوعی دارد، و باعث می شود نمرکز فرد بر روی نابودی افراد باشد ، اما هوش مصنوعی به طرزی توانسته است مانند یک تازه کار بازی کند که شما بتوانید با دست ها بازی در بازی عمل کنید. کشتن سرباز های هوش مصنوعی فوق العاده جذابتر است و همین طور در اکثر مواقع در کنار هم در دسته های دو یا سه نفره می ایستند که کشتن هر سه ی آن ها هم بسیار جذاب است و هم امتیازی بیشتر از کشتن یک فرد برای شما به ارمغان می آورد.

گیمپلی بازی فوق العاده به سرعت دنبال می شود، با توجه به مپ های بزرگ برای رسیدن به صحنه ی درگیری و مکان کشته شدن، از جایی که دوباره به بازی برگشته اید، فاصله ی بسیاری است برای همین سرعت بازی نسبت به هر شوتری که تا کنون بازی کرده اید چندین برابر است! شما از همان ابتدا توانایی دسترسی به Jet Pack را دارید و می توانید به وصیله ی آن روی دیوار ها بدوید و یا در پس از یک پرش پرش دیگری نیز بزنید در واقع شما دسترسی به دو قابلیت Wall Running و Double Jump را از همان ابتدا خواهید داشت، اما تمامی پرک ها و قابلیت های بازی در نقش سرباز به همین یکی دو قلم خطم نمی شود، شما قابلیت های همانند نامرئی شدن (پرافت یادت بخیر!) و یا ایستادن بر روی دیوار و تیر زدن را خواهید داشت که البته در همات ابتدا در دسترس نیستند و با بالا رفتن لول شما این سری قابلیت ها آزاد می شوند. سیتسم ارتقا دادن و لول آپ سری ندای وظیفه همیشه عالی عمل کرده است اما در قسمت آخر یعنی ارواح با یکی از مسخره ترین سیستم ارتقا ها طرف بوودیم. اما در Titanfall با سیستم ارتقا فوق العاده ای طرف هستیم، همین طور سیستم چلنج ها از ندای وظیفه به Titanfall به ارث رسیده است و با چلنج های جذابی نیز طرف هستیم که خوب اچیومنت هایی را هم به همراه دارند و به وصیله ی آن ها می توانید مدت ها خود را سرگرم کنید، با توجه به تنوع سلاح های مختلف و جذاب سیستم ارتقا چندین برابر جذاب می شود و اگر کمی لول خود را بالا ببرید حتی می توانید کلاس خود را بسازید که واقعا ساختنن یک سرباز با این گونه قابلیت ها و اسلحه ها جذاب است. بین تمامی سلاح ها بالانس خوبی برقرار شده است و مثل اکثر بازی ها قرار نیست تمام مدت رایفل دست خود بگیرید، بلکه هم شاتگان ها و هم پیتول ها جذابیتی بیشتر از رایفل دارند، از همان ابتدا نیز سلاح های خوبی برای شما آزاد است که بتوانید به خوبی با افراد لول بالا بازی کنید.

یکی از بزرگترین معزلات جامعه ی گیمر ها برای آنلاین بازی کردن همین اینترنت فوق العاده پر سرعت و پینگ فوق العاده عالی ایران است!!! که به وصیله آن می توانیم بازی ها را در سرور های خارجی با لگ ها و تایم اون هایی که تاکنون ندیده ایم تجربه کنیم! در مورد Titanfall این قضیه متفاوت است. به گفته ی رسپون هر دفعه که آن ها بازی را تست می کردند از ضعیف ترین اینترنت های موجود استفاده می کردند تا همه بتوانند در تمامی نقاط جهان (حتی ایران!!!) با هم بازی کنند. اگر اینترنت شما گوگل را نمی تواند باز کند باید بگویم می توانید بدون حتی ره ای لگ Titanfall را بازی کنید چرا که واقعا اینترنت های ضعیف را خوب ساپورت می کند و می تواند برای شما یک تجربه ی فوق العاده باشد. همین طور دیگر مشکلی برای شخصی که سرور می زند و یا افرادی که در سرور آن شخص بازی می کنند موجود نیست بهتر است بگویم اصلا خبری از زدن سرور نیست. چرا که Titanfall از سیتسم cloud یا پردازش ابری بهره مند می باشد. این سیستم باعث می شود که سازنده سرور ها را بزند و شما به طور رندم بین سرور ها پخش بشوید و برای این که مشکلی پیش نیاید مایکروسافت حدود 300 سرور برای رسپون خریده است، پس اگر نگران اینترنت خود هستید دیگر نگران نباشید.

 

 

HUD یا محیط کاربری بازی به طرز فوق العاده ای ساده اما کارآمد است همچنین توانایی پریدن تنها با یک دکمه امکان پذیر است و این کار شما را بسیار آسان می سازد.

سقوط آزاد تایتن ها 
یکی از اصلی ترین المان های بازی که تاکنون در هیچ یک از بازی ها ندیده اید همین غول های آهنی بزرگ می باشد که آن ها را تیاتان صدا می زنیم، تایتان ها پس از چند دقیقه در دسترس شما خواهند بود و می توانید با انیمیشن های مختلفی وارد آن شوید و به وصیله ی آن در چند ثانیه بسیاری از نیرو های دشمن را نابود کنید، در واقع تایتن ها اصلی ترین نکته برای رقابت در بازی می باشد و اگر از آن ها درست استفاده کنید می توانید پیروز میدان باشید. تایتن ها نیز مانند سرباز ها از کلاس های مختلفی مثل تانک یا سترایدر و … بهره مند هستند، آن ها نیز قابلیت های مختلفی دارند و از تنوع سلاح بهره مند می باشند، می توانید ان ها را آپگرید کنید و یا تیاتان مورد نظر خود را بسازید. تایتان ها نیز بسیار سریع هستند و به وصیله نیتروی که دارا می باشند می توانند در کثری از ثانیه فاصله ی زیادی را حرکت کنند. تایتن ها از سلاح های سنگینی مثل ماشین گان و یا لانچر بهره مند هستند که استفاده از ان واقعا لذت بخش است همین طور قابلیت های مختلفی نیز برای تایتن ها در نظر رفته شده است به عنوان مثال می توانید تیر های دشمن را با آهنربا جذب کنید و به سمت خود آن ها پرت کنید، و یا به عنوان مثال می توانید تایتنی که مارک کرده اید قبل از این که شما سوارش شوید به طور خود کار، کار کند و دشمنان را نابود کند. اما خیال نکنید تمامی قدرت بازی در دست تایتان هاست و هرکسی در تایتان بنشیند کشتنش کار عزرائیل است، خیر بالانس خوبی بین کارایی یک سرباز و یک تایتان وجود دارد و به راحتی می توانید با یک سرباز یک تایتان را نابود کنید، میتوانید از سلاح های سنگین خود استفاده کنید و یا پشت او بپرید و اتصالاتش را خراب کنید، همین طور کشتن هر تایتان امتیاز فوق العاده بیشتری نسبت به دیگر موارد دارد که باقث می شود گیمپلی فوق العاده جذاب تر شود. در آخر باید گفت رسپون معنای واقعی آینده ی یک بازی مولتی پلیر را آفریده است و مرزی بین کمیپن و مولتی پلیر باقی نگذاشته است.

سیستم HUD بر خلاف آن چیز که همگان فکر می کنند، نه شلوغ است و نه گمراه کننده، بلکه بسیار روان می باشد و پس از یکی دو دست می توانید به راحتی به آن عادت کنید و از آن لذت ببرید، به وصیله ی طرز زیبای قرار گرفتن اطلاعات بر روی صحفه یا همان HUD باعث می شود هنگامی که در تایتان می باشید جذابیت کار دو چندان شود و احساس کنید خود سوار یک تایتان هستید! در بازی 15 نقشه وجود دارد که هرکدام جذابیت های خود را دارا هستند به عنوان مثال در یکی از مپ ها سلولی وجود دارد که در آن اسلحه هایی موحود است که شاید به لول شما هم نرسند! تنوع مپ ها واقعا خارق العاده است و هیچ وقت احساس تکراری بودن نمی کنید تنها مشکل بازی در این زمینه این است که انتخاب مپ برای شما آزاد نیست و بازی به صورت رندم شما را برای یکی از گروه ها در یکی از مپ ها می فرستد . اگر بخواهیم به موسیقی بازی نگاهی بیندازیم چیز آنچنانی دستگیرمان نمی شود و با یک موسیقی قابل قبول نه عالی طرف هستیم که همراه با گیمپلی جلو می رود اما به خاطر سرعت و هیجان گیمپلی به چشم نمی آید، اما صداگزاری بازی فوق العاده عمل شده است، صدای معدود شخصیت های بازی که در بین بازی اطلاعاتی همچون زمان باقی مانده تا حاظر شدن تایتان و یا وعضیت تیم می دهند، صدای فوق العاده ی سلاح ها مخصوصا سلاح های سنگین تایتان ها و همین طور صدای تحرک تایتن ها همه چیز از این نظر فوق العاده است و باعث می شود حس عجیب بازی کمی قابل باور تر شود.

 

 

ا

ز لحاظ فنی کاملا با عنوانی نسل هشتمی مواجه هستیم، رسپون برای ساخت Titanfall از موتور Source استفاده کرده است که قبلا امتحانش را در عناوینی همچون Halfe-Life و یا Dota پس داده است، اگر یک موتور باشد که بتواند در دو نسل و در چند سبک مختلف فوق العاده عمل کند بی شک همین موتور می باشد. بازی از لحاظ جلوه های هنری فوق العاده است و رنگ پردازی کاملا حس را به بازیباز القا می کند. همین طور می دانید که بازی 15 مپ کاملا مجزا و متفاوت دارد که کار ساختن را برای رسپون واقعا سخت می کند اما رسپون به خوبی از پس آن بر آمده است. گرافیک فمی بازی یکی از جنجالی ترین بحث های مایکروسافت بود چرا که تا قبل از انتشار اکثریت انتظار رزولوشن 1080p و فریم 60 بر ثانیه را از بازی داشتند، اما کمی قبل از انتشار بازی یک خبر منتشر شد که حاکی از رزولوشن 720p بازی بود و باعث شد خیلی ها ناراحت شوند. Titanfall بر روی 30 فریم و همین طور رزولوشن 720 بر روی کنسول های Xbox One و Xbox 360 و همین طور PC اجرا می شود که باید گفت چشم انسان واقعا نیازی بیشتر از این در این گونه بازی ها که روندی سریع دارند ندارد و همین فریم و رزولوشن بسیاری از نیاز های ما را در بازی براورده می کند. تخریب پذیری نیز در بازی موجود می باشد و آن ه از نوع خوبش!!! رسپون گفته بود که ما تخریب پذیری میدان نبرد 4 را الگو خود قرار داده ایم و سعی کردیم فیزیک بسیار خوبی را برای بازی فراهم سازیم. همین طور نیز شده است و اکثر مکان ها از فیزیک بسیار خوبی بهره مند هستند و با سلاح های سنگین مثل سلاح های تایتان ها تخریب می شوند. در کل گرافیک Titanfall برای شما یک عنوان نسل هشتمی را رقم خواهد زد.

در آخر باید گفت Titanfall بازی فوق العاده ای است و اگر دسترسی به Xbox 360 و Xbox One و یا بازی در نسخه ی PC دارید، تجربه کردن ان واجب است، اما اگر میخواهید بدانید Titanfall ارزش خرید ایکس باکس وان را دارد نمی توانیم جواب قانع کننده ای بدهیم چرا که با توجه به قییمت بالا در کشور ما هر گونه اقدام ممکن است به ضرر شما باشد علاوه بر این می توانید TitanFall را با کمی تاخیر بر روی X360 نیز تجربه کنید گرچه اگر علاقه ی شدیدی به این کنسول و بازی دارید ریسک کردن ارزشش را دارد چرا که میدانیم چهار هفته است که فروش ایکس باکس وان از پی اس فور در انگلیس جلو زده و نود در صد دلیل آن همین عنوان titanfall است.

 

 

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
396
۴۱۵,۰۰۰
۰%
۴۱۵,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید