بازی Biomutant برای XBOX ONE

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
8005
۱,۷۰۰,۰۰۰
۰%
۱,۷۰۰,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول : بازی Biomutant

پلتفرم اجرایی : XBOX ONE

سبک : اکشن نقش آفرینی

دنیایی پر از حیوانات جهش‌یافته

محیطی پرنشاط و روشن

هر انتخاب تاثیر مستقیم روی گیم پلی 

افسانه‌ای پسا آخرالزمانی با تلفیق کنگ‌فو و نقش آفرینی

سازنده :  Experiment 101

ناشر : THQ Nordic

بررسی تخصصی

بعد از سال‌ها توسعه بی‌سروصدا و دور از رسانه‌ها، سرانجام زمان عرضه بازی Biomutant فرا رسید. این بازی که توسط استودیو Experiment 101 ساخته شده و ناشر آن کمپانی THQ Nordic است، جذاب و جلوه‌های هنری آن چشمگیر به‌نظر می‌رسد. سبک بازی Biomutant اکشن نقش آفرینی است که فهرست شخصیت‌های آن، از گربه‌هایی با شمشیر، اسلحه و مهارت‌های کونگ فو تشکیل شده است. بااینکه هنگام توسعه بازی جزئیات و پیش‌نمایش‌های زیادی از آن به اشتراک گذاشته نمی‌شد، اما همان کلیپ‌های محدود، همیشه یک بازی با اهداف بلندپروازانه را به تصویر می‌کشیدند. با نزدیک شدن به تاریخ انتشار بازی، استودیو Experiment 101 سرانجام مجموعه جدیدی از کلیپ‌ها و تریلرهای گیم‌پلی بازی را به اشتراک گذاشت.

 

 

توضیح کلی درباره بازی

استودیو Experiment 101، این بازی را به‌طور رسمی یک «افسانه‌ای پسا آخرالزمانی با تلفیق کنگ‌فو و نقش آفرینی» توصیف کرده است. شاید این لقب برای یک بازی کمی طولانی باشد، اما به‌دلیل حس و حال‌ عجیبی که بازی Biomutant  در بازیکن به‌وجود می‌آورد، لقبی مناسب برای آن به‌نظر می‌رسد. باتوجه به پیش‌نمایش‌های محدودی که از بازی دیده‌ایم، بازی Biomutant اساساً یک بازی اکشن نقش آفرینی، با سیستم جاه طلبانه «جهش» است که به مرور آرایش ژنتیکی گربه شما را تغییر می‌دهد. همچنین سیستمی عمیق برای ساخت سلاح و زره‌های جدید نیز در بازی وجود دارد.

 

 

گیم‌پلی

بازی Biomutant دارای سه جنبه مختلف است؛ جنگ قبیله‌ای، پس‌زمینه شخصیت اصلی و درخت زندگی که از جهان محافظت می‌کند. بازی با معرفی زنجیره‌ای از ماموریت‌های خطی پیرامون این سه وجه، سعی در ایجاد داستان اصلی و ساختاری محکم برای این دنیای باز دارد. باز بودن محیط بازی، به این معناست که در هر زمان و به هر دلیلی می‌توانید با یکی از این جنبه‌ها تعامل داشته باشید. در بازی شش قبیله وجود دارد و جهان بازی مملو از مقر‌هایی است که هر یک به یکی از این شش قبیله  تعلق دارد که با تسخیر هر مقر برای قبیله متحد خود،  متحدانی جدید پیدا خواهید کرد. درآخر، شخصیت‌ شما قهرمان آن قبیله خواهد شد که سلاح ویژه آن قبیله نیز به شما اعطا می شود و سبک Wung-Fu (روش خاص جنگی) آن‌ها را می‌آموزد. همچنین مغازه‌های جدیدی در مقر‌های مربوطه برای بازیکن باز خواهند شد. با تسخیر هر سه پایگاه قبیله رقیب، می‌توانید به قلعه اصلی آن‌ها حمله کنید. در پایان، می‌توانید سرنوشت رهبر قبیله رقیب را تعیین کنید که این انتخاب در پایان بازی تاثیر خواهد داشت.

 

 

تصمیمات گرفته شده توسط بازیکن، به جنبه سوم گفته شده، یعنی درخت زندگی، ربط خواهند داشت که  در نهایت سرنوشت دنیای بازی Biomutant  را رقم خواهند زد. برای کمک به پیش‌زمینه تصمیمات بازیکن، قبایلی که می‌توانید با آنها متحد شوید در جهت اهداف خوب یا بد کار خواهند کرد. هدف اصلی یک قبیله خوب، بقای درخت زندگی است؛ زیرا آنان معتقدند که با استفاده از آن، می‌توان جهان را از نو ساخت. درحالی که قبایل بد، معتقدند باید آنچه را که دراختیار دارید از بین ببرید تا چیزی را از نو شروع کنید. اتحاد با قبیله‌ای خوب، مسیر بازی را برای همیشه در یک مسیر «خوب» نگه نخواهد داشت. بلکه می‌توانید در هر زمان از بازی، متحدین خود را تغییر دهید، اما مجبور به تسلط دوباره بر پایگاه‌های قبلی خود خواهید بود. تصاحب پایگاه‌های دشمن، دستاوردی دائمی خواهد بود، بنابراین نگران ضدحمله قبایل دشمن نخواهید بود. قبایل مختلف تنها دشمن بازیکن در طول بازی نخواهند بود؛ زیرا دشمنان بزرگ‌تر و قدرتمند‌تری در بازی وجود دارند. درخت زندگی دارای چهار ریشه است که در سراسر جهان بازی گسترش می‌یابند و رسیدن به هر یک از آنان، منجر به یک باس فایت خواهد شد. اطلاعات چندانی درباره جنبه دوم ذکر شده (پس‌زمینه شخصیت اصلی) مطرح نشده است، اما قطعا کشف این پس‌زمینه، شما را به دنیای شخصیت‌ها، جانوران و فرهنگ‌های عجیب بازی Biomutant بیش از پیش آشنا خواهد کرد.

 

سیستم مبارزات بازی Biomutant، به‌دلیل سرعت زیاد آن و ترکیب اسحله‌های مختلف با قابلیت استفاده از آن‌ها در فواصل دور و نزدیک، شباهت‌ زیادی به بازی Devil May Cry دارد. حرکات مختلف کاراکتر‌های بازی نیز باسرعت زیادی انجام می‌شوند. از لوازم موجود در دنیای باز بازی، می‌توان در ساخت سلاح‌های منحصر به فردی مانند شمشیر، عصا، تفنگ و تپانچه استفاده کرد.

 

وجود اسم «جهش یافته» در نام بازی، ناشی از تمایل گربه شما به گرفتن قدرت‌های جدید، هنگام قرار گرفتن در معرض زمین‌های بایر آخرالزمانی است؛ البته تنها چند نمونه از این قدرت‌ها به‌نمایش گذاشته شده اند. برای مثال، قدرت کنترل ذهنی، که به شما اجازه پرتاب دشمنان به سمت یکدیگر را می‌دهد.

 

 

 یکی از نقات قوت بازی Biomutant، شخصی سازی کاراکتر اصلی است که آزادی عمل زیادی در آن وجود دارد. در ابتدای بازی، بازیکن می‌تواند همه چیز، از ویژگی‌های فیزیکی و رنگ شخصیت اصلی گرفته تا کلاس او را شخصی سازی کند. هنگام ساخت کاراکتر خود، می‌توانید بین شش نژاد مختلف بازی، یعنی دامندون، پریمال، رکس، مورگل، هایلا یا فیپ یکی را به‌دلخواه برگزیده و ظاهر او را تغییر دهد.

 

 

داستان و محیط بازی

بر خلاف سایر بازی‌های آخرالزمانی، بازی Biomutant محیطی پرنشاط و روشن خواهد داشت که موجودات رنگارنگ و جهش یافته، از جمله شخصیت اصلی، در حیات وحش آن پرسه می‌زنند. در بازی، زمین در اثر فاجعه‌ای طبیعی مسموم شده است. به‌همین دلیل، نفت به سطح زمین رسیده و بقای درخت زندگی درخطر است. درخت زندگی که پیش از این فاجعه پرجنب و جوش بود، اکنون ریشه‌های مختلفی دارد که از هرکدام (به گفته سایت رسمی بازی) «مرگ می‌چکد». به منظور نجات درخت و بقیه جهان، بازیکنان باید تا انتهای هر ریشه سفر کرده و با موجودات بزرگی به عنوان World Eaters مبارزه کنند. پس از شکست هرکدام از آن‌ها، بازیکنان می‌توانند بین نابودی و بقای آن‌ها یکی را انتخاب کنند. البته همانطور که گفته شد، درخت زندگی به عنوان یکی از سه جنبه اصلی داستان بازی Biomutant عمل می‌کند.

 

اما نکته‌ای که گیم پلی بازی Biomutant را خیلی خاص کرده و باید به آن توجه داشته باشید این است که هر انتخابی که کنید، تاثیر مستقیم روی گیم پلی بازی شما دارد. ناسلامتی این بازی یک نقش‌آفرینی است! پس باید هم شخصیتی که خلق می‌کنید منحصربه‌فرد و مخصوص خود باشد. برای مثال، اگر شخصیتی بسازید که بدن چاق‌تری داشته باشد، بدون شک شخصیت کندتری خواهید داشت که درمقابل، هم می‌تواند ضربه محکم‌تری بزند و هم در برابر ضربات دشمن مقاوم‌تر باشد.

سیستم مبارزه بازی بایو میوتانت به شما اجازه می‌دهد تا با دست خالی و با استفاده از سلاح‌های گرم و سرد، دشمنان خود را یک گوش‌مالی درست و حسابی بدهید. شما می‌توانید بخش‌های مختلف یک اسلحه را در طول بازی جمع کنید و با ترکیب این بخش‌ها، یک اسلحه عالی برای خود بسازید. مانند ویژگی‌های ظاهری که بر توانایی‌های شخصیت اصلی بازی تاثیر می‌گذاشت، هر کدام از این بخش‌هایی که برای ساخت اسلحه به کار می‌برید هم، بر سلاحی که درنهایت ساخته می‌شود تاثیر خواهد داشت.

گیم پلی بازی Biomutant اجزای جانبی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا بتوانند در نبردها (بتل‌ها) موثرتر عمل کنند. این اجزای جانبی یا سرمازا هستند و یا الکتریکی. برای مثال، اگر جزء سرمازا را روی تفنگ خود نصب کنید، وقتی به دشمنانتان شلیک کنید، آن‌ها سر جای خود یخ زده و بی‌حرکت خواهند شد. گیمر می‌تواند در برابر ضربات دشمن به راست و چپ و یا به عقب جاخالی داده یا به بالا بپرد. همچنین، جدا از اینکه می‌توانید از امتیاز خود برای لول آپ کردن شخصیت اصلی استفاده کنید، می‌توانید امتیازات خود را صرف تقویت مهارت‌ها یا آزاد کردن فنون جدید هم بکنید.

در طول بازی، می‌توانید توانایی‌ها و ظاهر خود را با استفاده از جهش‌های ژنتیکی تغییر دهید و از اعضای بیو مکانیکی بهره ببرید. مثلا از بازوهای رباتیک برای دست و پای خود استفاده کنید یا برای خود پنجه و بال ماشینی بسازید. اگر هوشمندانه عمل کنید، می‌توانید با استفاده از این اعضای ماشینی، برتری‌های زیادی نسبت به دشمن خود پیدا کرده و نتیجه را به نفع خود تغییر دهید.

در گیم پلی بازی Biomutant متناسب با جایی که بازیکن قصد دارد برود، باید اجزای بدن، تجهیزات و وسیله نقلیه مناسب آن منطقه را داشته باشد. بازی، همچنین دارای سیستم پویای آب و هوایی و چرخه روز و شب است که بر گیم پلی و رفتار دشمنان تاثیر می‌گذارد.

گیم پلی بازی Biomutant امکان تیم جمع کردن را به بازیکن می‌دهد تا از بین شخصیت‌های غیربازیکن برای درگیری‌ها و دور دور کردن‌ها در نقاط مختلف نقشه، برای خود دار و دسته تشکیل دهد. کارها و تصمیماتی که پلیر (بازیکن) در طول بازی به عمل می‌آورد، می‌تواند بر روند بازی تاثیر بگذارد و داستان بازی Biomutant را به کلی تغییر دهد.

نکته جالب دیگری که در خصوص این بازی می‌توان به آن اشاره کرد، وجود تنها یک گوینده برای تمام شخصیت‌ها است که بهتر است نام او را “راوی” بگذاریم. راوی نه تنها جای شخصیت اصلی بازی Biomutant صحبت می‌کند، بلکه بجای دیگر شخصیت‌های غیربازیکن نیز حرف می‌زند و دیالوگ‌ها را روایت می‌کند.

باتوجه به اطلاعات موجود، تنها یک صداپیشه در بازی وجود دارد که به نوعی راوی داستان است. او نه‌تنها کنش‌های دائمی شخصیت اصلی را روایت می کند، بلکه مکالمات بیان شده بین کاراکتر‌ها را نیز بیان می‌کند. اطلاعات بیشتری درباره داستان بازی و پیش‌زمینه شخصیت اصلی آن فاش نشده است.

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
8005
۱,۷۰۰,۰۰۰
۰%
۱,۷۰۰,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید