بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time برای XBOX ONE

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
7597
۱,۶۶۰,۰۰۰
۰%
۱,۶۶۰,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول :بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time 

پلتفرم اجرایی : XBOX ONE

سبک : ماجرایی

سازنده : Toys for Bob

ناشر : Activision

بررسی تخصصی

داستان Crash Bandicoot 4: It’s About Time

عنوان بازی (It’s About Time) نه فقط به بازگشت سری، بلکه به موضوعات پیرامون داستان نیز اشاره دارد. داستان این نسخه ادامه ماجرای Crash Bandicoot 3: Warped را روایت می‌کند؛ جایی که Neo Cortex ،Uka Uka و N. Tropy موفق می‌شوند تا پس از تلاش‌های متعدد، از زندان فضا و زمانی که در آن قرار داشتند فرار کنند و شکافی را در خط زمانی به‌وجود بیاورند. اینکار به شکل گرفتن چندین جهان موازی منجر می‌شود. حال کرش و کوکو قصد دارند تا با تهدیدهای به‌وجود آمده ناشی از اعمال نئو کورتکس و رفقایش مقابله کنند. برای انجام اینکار، کرش و کوکو باید به جهان‌های موازی مختلف سفر کرده و با پیدا کردن و متحد ساختن ماسک‌های کوانتومی، اوضاع را سر و سامان دهند.

 

گیمپلی، مراحل و شخصیت‌ها

فرمول کلی گیمپلی کرش بندیکوت 4 چیزی شبیه به سه‌گانه N.Sane Trilogy خواهد بود. بر خلاف نسخه‌های بعدی سری که محیط‌های باز تری را در اختیار مخاطب می‌گذاشتند، سازندگان اینبار تلاش دارند تا همان حس و حال قدیمی سری را با محیط‌های بسته و خطی ارائه دهند. بازی تمرکز ویژه‌ای بر روی پلتفرمینگ دارد و برخی از امضاهای قدیمی سری مانند خورد کردن جعبه، جمع‌آوری میوه‌های معروف Wumpa و قرار گیری جعبه‌های چکپوینت در طول مراحل بازگشته‌اند.

از جنگل‌های ماقبل تاریخ و کشتی‌های دزدان دریایی گرفته تا شهرهای مدرن و غارهای یخ‌زده، به‌نظر می‌رسد مراحل Crash Bandicoot 4 از تنوع بالایی برخوردار خواهند بود. جالب است بدانید که تعداد مراحل این نسخه به بیش از عدد 100 می‌رسد که این عدد، از تعداد مجموع کل مراحل کالکشن N.Sane Trilogy نیز بیشتر است. یکی دیگر از نکات جالبی که در تریلرهای بازی مشاهده می‌شود، بازگشت بخش‌هایی است که بازیکن توسط یک شی ء خطرناک دنبال شده و باید با تمام توان به سمت دوربین حرکت کند و خود را نجات دهد.

کرش بندیکوت 4 چندین شخصیت قابل بازی را در بر دارد. شخصیت‌های اصلی کرش و کوکو هستند که هر دوی آن‌ها مجموعه حرکات مشابهی (که شامل دابل جامپ، حرکت روی دیوار و ریل، تاب خوردن با طناب و… می‌شود) را دارند. تمام مراحل با هر دو شخصیت قابل بازی هستند و بازیکنان قادرند تا در هر زمان، شخصیت خود را تغییر دهند. البته سازندگان اعلام کرده‌اند که اینبار کوکو نسبت به نسخه‌های قبل، نقش مهم‌تری را در داستان ایفا می‌کند. همچنین شخصیت‌های مختلف بازی قابل شخصی‌سازی هستند و می‌توانید با ظاهر دلخواه خود به انجام مراحل بپردازید. خوشبختانه Toys for Bob تأیید کرده‌است که بازی فاقد پرداخت‌های درون برنامه‌ای خواهد بود و لباس‌های مختلف شخصیت‌ها با به‌اتمام رساندن چالش‌های درون بازی باز خواهند شد.

نئو کورتکس شرور نیز یکی از شخصیت‌های قابل بازی است. او بر خلاف کوکو، مجموعه حرکات و  قابلیت‌های منحصر بفرد خود را دارد. کورتکس بر خلاف کرش، برای عبور از موانع از گجت‌های مخصوصی استفاده می‌کند. یکی از این گجت‌ها، اسلحه خاصی است که با استفاده از آن می‌توانید دشمنان و موانع را به سکو تبدیل کرده و بر روی آن بپرید. با اینکه او نمی‌تواند همانند کرش و کوکو از دابل جامپ استفاده کند، اما در عوض نئو کورتکس قابلیت Dash کردن را دارد که او را از آن‌ها متمایز می‌سازد. به گفته سازندگان، بخش‌های مربوط به این شخصیت غالبا حول محور طرح استراتژی برای چگونگی رد کردن مراحل می‌چرخد و پازل‌ها در این بخش نقش مهمی دارند.

در کنار نئو کورتکس، بازیکنان در بخش‌هایی از بازی برای اولین بار در سری کنترل Dingodile را در دست می‌گیرند. پس از اتفاقاتی که در Crash Bandicoot 3: Warped رخ داد، حال او بازنشسته شده و رستوران کوچکی را اداره می‌کند. اما آشوب به‌وجود آمده در جهان‌های موازی او را نیز وارد ماجراجویی جدیدی کرده که مخاطب با آن همراه خواهد بود. دینگودایل یک لانچر مخصوص به‌همراه خود دارد که با استفاده از آن می‌تواند اجسام مختلف (از جمله جعبه‌ها) را به سمت خود بکشاند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، ماسک‌ها نقش مهمی را چه در داستان و چه در گیمپلی ایفا می‌کنند. در Crash Bandicoot 4: It’s About Time، کرش و کوکو قصد دارند تا 4 ماسک کوانتومی را از جهان‌های مختلف به‌دست بیاورند. این ماسک‌ها با مبارزه و شکست دادن باس‌هایی که برخی از آن‌ها جدید هستند و برخی از نسخه‌های قدیمی بازگشته‌اند، باز می‌شوند. ماسک Kupuna-Wa (که طراحی ظاهر آن شباهت زیادی به Aku-Aku دارد) به بازیکنان این اجازه را می‌دهد تا زمان را متوقف کنند. با قدرت این ماسک، می‌توانید از دشمنان و موانع مختلف مانند جعبه‌های Nitro که در حالت عادی به‌راحتی منفجر می‌شوند، عبور کنید. ماسک Ika–Ika کرش یا کوکو را قادر می‌سازد تا جاذبه زمین را در زمان دلخواه بچرخانند. ماسک Lani-Loli نیز در از بین بردن یا ظاهر کردن موانع و جعبه‌های مشخص شده به کمک می‌آید. در انتها، ماسک Akano را داریم که سازندگان تاکنون اطلاعاتی را از آن منتشر نکرده‌اند.

بازی همچنین دارای مراحلی مخصوص تحت نام Flashback Tapes خواهد بود. وقایع این مراحل به ماجراهای قبل از نسخه اول باز می‌گردد؛ جایی که در دهه 90 نئو کورتکس در حال انجام آزمایشاتی دیوانه‌وار بر روی کرش و کوکو است. از آنجایی که کورتکس در این بازه زمانی قصد داشت تا قابلیت‌ها و توانایی‌های کرش را در جهت استفاده از او ارزیابی کند، این مراحل با چالش‌های فراوانی همراه خواهند بود. همچنین کورتکس در طول این مراحل در خصوص کرش و یا کوکو دیالوگ‌هایی را نیز به‌زبان می‌آورد که به درک اتفاقات رخ داده در آن بازه زمانی به بازیکن کمک می‌کند. برای دسترسی به مراحل فلش بک، بازیکنان باید در مراحل عادی بازی بدون کشته شدن نوارهای ویدئویی قدیمی را پیدا کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب معرفی شده برای Crash Bandicoot 4: It’s About Time حالت N.Verted مود است. در این حالت، مراحل دچار تغییراتی می‌شوند که گاه به چالش و مکانیزم‌های بازی و گاه به شکل و شمایل و آرت‌استایل بر می‌گردد. برای مثال، در مرحله‌ای کل محیط به‌شکل سیاه و سفید درآمده‌است و بازیکن با فشردن دکمه Spin محیط اطراف خود را رنگی می‌کند. در مثالی دیگر، یک مرحله عادی به‌لطف این حالت در زیر آب فرو می‌رود و این موضوع نه‌تنها ظاهر بازی، بلکه فیزیک اجسام و شخصیت‌ها را نیز دچار تحول می‌کند و بر روی زمان‌بندی بازیکن برای حرکت کردن تأثیر می‌گذارد. حالت N.Verted که با همکاری استودیو Beenox (سازندگان Crash Team Racing Nitro-Fueled) ساخته و طراحی شده، پس از به‌اتمام رساندن مراحل بازی در دسترس قرار می‌گیرد.
ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
7597
۱,۶۶۰,۰۰۰
۰%
۱,۶۶۰,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید