نسخه استیل بوک بازی XBOX ONE Final Fantasy XV

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
2389

ناموجود

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول :نسخه استیل بوک بازی PS4 Final Fantasy XV  

پلتفرم اجرایی :XBOX ONE

سبک :سوم شخص ماجرایی

نسخه Special Edition

به همراه  DLC

پیش از پرداخت هماهنگ فرمایید

 

 

بررسی تخصصی

سیستم مبارزاتی بازی در اینجا Active Cross Battle یا به اختصار AXB نام دارد. در این نوع مبارزات که شبیه به مبارزات عادی سایر بازی‌های نقش آفرینی است، می‌توانید به هم‌تیمی‌های خود دستور دهید که در طول مبارزه کردن چه کارهایی را انجام دهند. برای مثال می‌توانید دستور دهید ایگنیس کارهای تدافعی انجام دهد یا پرومتو از سحر و جادو استفاده کرده و نوکتیس و گلادیولوس به قلب دشمن حمله کنند. برای دستور دادن به هر یک از اعضای تیم، یک نوار تعبیه شده که با هر بار شارژ شدن آن نوکتیس قادر به دستور دادن می‌شود. برای مثال نوکتیس می‌تواند انجام حرکتی به نام توفان را به گلادیولوس دستور دهد. پرومپتو می‌تواند تکنیکی به وسیله اسلحه خود به نام Kickback Blast را انجام دهد. ایگنیس توسط قدرت‌های خاص خود اسلحه‌های گروه را شارژ کرده یا چندین و چند دشمنان را علامت‌گذاری کند.

انواع و اقسام این همکاری‌ها را در طول مبازره خواهید دید. حتی گاهی اوقات اگر در هنگام مبارزات به یکی از دوستان خود نزدیک شوید، علامتی برای یک ضربه چند نفره دریافت خواهید کرد. با زدن یک دکمه می‌توانید این ضربه ویژه را روی دشمن پیاده کنید. مثلا اگر نوکتیس کنار شخصیت ایگنیس باشد، آن‌ها با همکاری یک‌دیگر ضربه‌ای به نام X-Strike را روی دشمن انجام خواهند داد. به‌عبارتی برنامه‌ریزی و پیاده سازی یک استراتژی جنگی اصلی‌ترین ویژگی سیستم مبارزات فاینال فانتزی 15 است. البته اگر حال و حوصله این کارها را ندارید، می‌توانید همگی به دل دشمن زده و به مبارزه کردن بپردازید.

چهار دوست در یک ماجراجویی بزرگ در کنار یکدیگر و پابه‌پای هم خواهند جنگید. پس یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مربوط به این چهار دوست، ارتباط و تعامل با یکدیگر است. در طول راه رفتن در محیط و رانندگی با رگالیا مدام شاهد برقراری دیالوگ بین شخصیت‌های بازی هستیم. هرکدام از سلایق خود گفته یا در مورد شرایط موجود اظهار نظر می‌کنند. همچنین این دیالوگ‌ها حول محیطی که در آن قرار دارید نیز برقرار می‌شود. نکته جالب این قضیه اینجاست با گذشت زمان و طی کردن روند بازی، نوع برقراری دیالوگ‌ها و کارهای جانبی که شخصیت‌ها انجام می‌دهند پیشرفت کرده و به‌عبارتی به‌تکامل می‌رسد.

 

جدای از اسلحه‌های بازی، در فاینال فانتزی 15 همانند سایر نسخه‌های این مجموعه می‌توانید از جادوها برای مقابله با دشمنان استفاده کنید. در این نسخه جادوها به دو دسته تقسیم می‌شوند. اولین دسته Ring Magic نام دارد که فقط نوکتیس می‌تواند از آن استفاده کند. جادوهای مربوط به Ring Magic در واقع جادوهای ویژه خاندان سلطنتی بوده که به حلقه سلطنتی متصل است. دومین دسته از جادوها Elemancy نام دارد. گروهی از جادوها که تمامی شخصیت‌های بازی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند و برخلاف Ring Magic استفاده از آن نیازمند MP نیست. همچنین جادوهای این دسته را می‌توانید تقویت کرده تا در طول مبارزات تاثیرگذارتر باشند. همچنین برای استفاده از جادوها شرایط محیطی نیز تاثیر گذار است. برای مثال استفاده از جادوی آتش در هوای آفتابی  می‌تواند بهترین گزینه باشد زیرا اگر در یک محیط سرسبز قرار داشته باشید، می‌توانید با به آتش کشیدن محیط اطراف دشمنان را محاصره کرده و آن‌ها را به راحتی نابود کنید. خلاف این صحبت نیز صادق است؛ در آب و هوای بارانی با وزش باد استفاده از جادوی آتش بدترین و مضحک‌ترین حرکت است زیرا آتش ایجاد شده به‌سرعت خاموش خواهد شد.

در آخر همگی امید داریم پس از گذشت این همه مدت بتوانیم یک بازی نقش آفرینی با حس و حالی فانتزی را تجربه کنیم. درست است در طول بازی نمی‌توانید با سایر شخصیت‌ها به بازی کردن بپردازید ولی اسکوئر انیکس قول داده به‌واسطه عرضه بسته‌های الحاقی، سایر شخصیت‌ها را در دسترس قرار داهد تا بیشتر با دنیای آن‌ها آشنا شویم.

 

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
2389
۰
۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید