بازی Warhammer: Vermintide 2 برای PS4

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
7829
۷۳۹,۰۰۰
۰%
۷۳۹,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول : بازی Warhammer: Vermintide 2 

سبک اول شخص اکشن نقش آفرینی

چند نفره آنلاین

ریجن 2

پلتفرم : PlayStation 4

سازنده و ناشر : Fatshark

تعداد محدود قبل از ثبت و پرداخت هماهنگ فرمایید

بررسی تخصصی


بازی 5 شخصیت مختلف دارد و در واقع می‌توان گفت زمانی که بازی را برای اولین بار اجرا می‌کنید 5 هیروی متفاوت را رو به روی خود می‌بینید که باید یکی را انتخاب کنید. این کاراکترها هر کدام توانایی و مهارت‌های خاصی دارند که البته در این مورد، Warhammer Vermintide 2 کمی متفاوت با دیگر بازی‌ها عمل کرده. هیروهای بازی Markus Kruber، Bardin Goreksson، Kerillian، Victor Saltzpyre و Sienna Fuegonasus هستند که هر کدام توانایی‌های خاصی دارند که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت. هر هیرو دارای سه Career است که اولی در هنگام آغاز بازی در دسترس است و دو تای دیگر را باید خودتان آنلاک کنید. از تفاوت های بین نسخه جدید بازی با نسخه‌های قبلی و در واقع یکی از مواردی که به بازی اضافه شده ویژگی Career است. به واسطه وجود این ویژگی شما می‌توانید مهارت‌های شخصیت های خودتان را شخصی سازی کرده و روی روند رشد، پیشرفت و سبک مبارزه وی تسلط کامل داشته باشید. علاوه بر این که هر شخصیت سه کریر جدا دارد، هر کریر نیز برای خود یک درخت مهارت جداگانه و چند قابلیت خاص دارد که سبب ایجاد تنوع بین شخصیت‌ها می‌شود. بدین ترتیب حتی اگر در یک تیم 4 نفره، هر 4 نفر یک هیرو را انتخاب کرده باشند ممکن است که سبک مبارزه آن‌ها با هم متفاوت باشد. از این نظر Warhammer Vermintide 2 بدون شک هوشمندانه عمل کرده و باعث شده که برخلاف بسیاری از بازی‌های چند نفره، در Warhammer Vermintide 2 شخصیت‌های یکسان هم با هم تفاوت داشته باشند و این تفاوت محسوس بوده و عملا دیده شود. این کریرها همچنین محدودیت‌هایی نیز دارند که این محدودیت ها هم در نوع خود جالب هستند. به عنوان مثال، برخی از کریرها قادر نیستند تا سلاح‌های خاصی را حمل کنند. بنابراین زمانی که هیرو و کریر خود را انتخاب می‌کنید باید با دقت عمل کنید تا بعدا بین کریر و هیروی انتخابی و سبک مبارزه شما تناقضی وجود نداشته باشد. بازی Warhammer Vermintide 2 از 4 درجه سختی پشتیبانی می‌کند که از مهم ترین نکات رعایت شده در این بازی آنلاین، مشاهده تعادل بین درجه سختی‌های مختلف است. در حالی در برخی بازی‌ها، تفاوت فاحشی بین Difficulty Level‌ ها دیده می‌شود، در Warhammer Vermintide 2 این مشکل دیده نشده و واقعا با توجه به سطح و تجربه‌ای که دارید می‌توانید به بازی کردن بپردازید. Recruit، Veteran، Champion و Legend به ترتیب چهار درجه سختی بازی هستند و بسته به توانایی‌های خود می‌توانید یکی از آن‌ها را پیش گرفته و از بازی لذت ببرید. ناگفته نماند که اگر مرحله را با درجه سختی بالاتری به پایان برسانید در نهایت با پاداش‌های ارزنده تری هم از شما قدردانی خواهد شد.

 هر سلاح وزن خاصی برای خود دارد و طبیعتا اگر سلاح سنگین‌تری در دست بگیرید باید قید سرعت ضربات را بزنید و در عوض، ضرباتی کاری تر و مهلک تر را به دشمنان وارد خواهید کرد. البته در بین سلاح‌های متنوع سرد، سلاح‌های گرمی مثل هفت تیر و رایفل هم پیدا خواهید کرد که اگر عنوانی مثل Overkill’s The Walking Dead را تجربه کرده باشید، قطعا متوجه هستید که از این نوع اسلحه ها نمی‌توان خیلی استفاده کرد. تیر و کمان نیز در بازی دیده می‌شود که البته برخی از Career‌ها قادر به استفاده از آن نیستند. در واقع اگر مثلا ترجیح می‌دهید بیشتر از سلاح‌های دور برد یا Ranged Weapons استفاده کنید باید شخصیت خود را بر همین مبنا بسازید و ساخت شخصیت یا هیرو نیز با استفاده از Career‌های مختلف و دیگر مهارت‌ها امکان پذیر است. نکته دیگری که باید بدانید این است که نسبت به نسخه قبلی، دشمنان جدیدی را در این نسخه می‌بینیم. البته این کمترین انتظاری است که می‌توان از نسخه جدید یک بازی داشت و جای تعریف و تمجید ندارد. به عنوان مثال Chaos Warrior ها از دشمنان تازه وارد به دنیای Warhammer هستند که می‌توانند به عنوان سرسخت ترین دشمنان شما و هم تیمی‌هایتان تلقی شوند. بر خلاف دسته‌های دیگر، Chaos Warrior ها آدم هستند که زندگی قبلی خود را رها کرده و خود را وقت نابودی دیگران کرده‌اند. این دسته از دشمنان غول پیکر، لباس‌های نظامی قدرتمندی هم دارند و رویارویی با آن ها کار ساده‌ای نیست. آن‌ها می‌توانند هر آنچه که رو به رویشان است را از بین ببرند. بهترین وسیله برای غلبه بر این دسته از دشمنان سلاح‌های گرم هستند. به جز این مورد خاص، دسته های دیگری هم از دشمنان وجود دارند که علیه شما به مبارزه خواهند پرداخت که برخی جدید و برخی دیگر قدیمی هستند. با توجه به موارد گفته شده، پس احتمالا می‌توانید حدس بزنید که تنوع دشمنان هم بازیکن را راضی نگه خواهد داشت. همچنین در طول بازی به باس‌هایی هم برخورد خواهید کرد که از بین بردن این رئیس‌ها نیز قلق خاصی دارد. نکته این جاست که در Warhammer Vermintide 2 نیز مثل هر بازی دیگری، دشمنان قدرتمند شما و به خصوص باس‌ها، الگوهای از پیش تعیین شده و مشخصی دارند که باید اول این الگوها را پیدا کرده و سپس نقطه ضعف را بیابید و در نهایت پیروز شوید. این پروسه می‌تواند زمان بر و سخت باشد و شاید هم اگر هم تیمی‌های حرفه‌ای داشته باشید راحت تر موفق به طی کردن این سه مرحله شوید.

علاوه بر اضافه شدن دشمنان خاص و سرسخت و همچنین تنوع قابل توجه آن‌ها، طراحی مراحل بازی را نیز می‌توان به نقاط قوت آن اضافه کرد. در مورد طراحی محیط در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد و بررسی‌های مفصل تر را می‌گذاریم برای چند پاراگراف پایین تر، جایی که به صحبت در مورد گرافیک بازی اختصاص دارد ولی مراحل بازی به خودی خود طراحی قابل قبولی برخوردار هستند. بازی نقاط ضعف کمی دارد و یکی از آن‌ها که البته از اهمیت فراوانی هم برخوردار است، احتمال تکراری شدن بازی بعد از یک مدت است. حتی وجود سلاح‌های مختلف، هیروها و کریرهای متنوع و دشمنان جدید هم نمی‌توانند Warhammer Vermintide 2 را از این معضل نجات دهند و شاید هم دلیلش تکراری بودن مراحل باشد. طراحی مراحل بازی با تکراری بودن آن‌ها، دو چیز کاملا متفاوت هستند که اولی به خوبی رعایت شده و سازندگان در مورد دومی کمی سهل انگارانه عمل کرده‌اند و نتیجه این سهل انگاری هم طبیعتا منفی بوده و غیر قابل انکار است. طراحی محیط مراحل بازی تنوع نسبتا خوبی دارد اما فرمول مراحل چندان متنوع نیست و شما را راضی نمی‌کند.

اگر بخواهیم نگاهی به گرافیک عنوان Warhammer Vermintide 2 بیندازیم، متوجه عملکرد قابل قبول بازی در این زمینه نیز خواهیم شد. محیط های جنگلی بازی به شکلی فوق العاده به تصویر کشیده شده‌اند و از نظر هنری تقریبا بی نقص هستند. به لحاظ فنی نیز ظاهرا نسخه PC بازی در روزهای ابتدایی مشکلاتی داشته که به مرور و با انتشار آپدیت های جدید آن مشکلات برطرف شده اند. اگر از کاربران PS4 هستید، خبر خوش این است که هرگز با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم نخواهید کرد و خبری از باگ‌های عجیب و غریب در بازی نیست. البته اصولا بازی‌های مستقل در این زمینه هرگز بی نقص نیستند و مشکلات ریزی دارند که باید آن ها را نادیده بگیریم. سازندگان سعی کرده اند که روی جزئیات محیط کمی دقت داشته باشند و نتیجه نهایی هم گویای این حقیقت است. کیفیت تکسچرها شاید ایده آل نباشد اما با توجه به این که Warhammer Vermintide 2 یک بازی مستقل است به نظر می‌رسد که استودیو سازنده سوئدی می‌تواند اینجا هم از خود دفاع کند. نورپردازی بازی نیز از نقاط قوت آن است و در همان محیط‌های جنگلی کافیست کمی به نور خورشید دقت کنید یا افق را در نظر داشته باشید. مدل کاراکترها و همچنین دشمنان شما در بازی Warhammer Vermintide 2 نیز از جمله نکاتی است که باید مورد تحسین و ستایش قرار بگیرد.

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
7829
۷۳۹,۰۰۰
۰%
۷۳۹,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید