نسخه Tricentennial Edition بازی آنلاین Fallout 76 برای PS4

هنوز نظری برای این کالا ثبت نشده است

خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3746
۲,۰۰۰,۰۰۰
۰%
۲,۰۰۰,۰۰۰

محصولات مشابه

معرفی

عنوان محصول :بازی آنلاین چند نفره Fallout 76

سبک بازی :اکشن ماجرایی نقش آفرینی سوم شخص  Open World

پلتفرم اجرایی : PS4

ریجن 2

نسخه  Tricentennial Edition به همراه چند DLC اضافی

نیاز به اتصال اینترنت

ناشر و سازنده : Bethesda 

موجودی محدود قبل از پرداخت با تماس تلفنی هماهنگ نمایید

 

 

بررسی تخصصی

فال‌اوت 76 بسیاری از المان‌های معروف مجموعه را در اختیارمان قرار می‌دهد اما این بار به‌جای یک بازی داستانی و تک‌نفره بزرگ و جهان‌باز، قرار است با تجربه‌ای آنلاین همراه باشیم که در آن همکاری گروهی حرف اول را خواهد زد و حتی جالب اینکه خبری از NPC هم در بازی نیست! اما چرا Fallout 5 نه و Fallout 76؟ این قضیه که در ابتدای معرفی بازی کمی هم دست‌مایه شوخی‌های جالبی شده بود، ریشه مستقیمی در داستان بازی دارد. اگر از طرفداران فال‌اوت باشید، قطعا پناهگاه‌ها یا والت‌های معروف این سری را می‌شناسید که ساخته شده‌اند تا مردم را از انفجار اتمی حفظ کنند و خب Fallout 76 قرار است داستان مردم یکی از همین پناهگاه‌ها به نام والت 76 را روایت کند و به همین دلیل هم اینچنین نام‌گذاری شده است. حال سوال بعدی که پیش می‌آید،‌ این است که والت 76 چه ویژگی خاصی دارد که باعث شده است بتسدا برای این بازی به‌سراغ آن برود؟ 

در سال 2052 جنگ برای منابع بین ابرقدرت‌ها آغاز شد و در سال 2054 بود که دولت آمریکا دستور ساخت والت‌ها را برای محافظت از مردمش در برابر بمب‌های اتمی صادر کرد. والت 76 یکی از پناهگاه‌هایی بود که در این دوران ساخته شد و البته تفاوت خاصی که با سایر والت‌ها داشت این بود که قرار بود به‌مراتب زودتر از سایر پناهگاه‌ها در‌های آن باز شوند و افراد متخصصی که در آن مستقر شده‌اند، به‌عنوان اولین اشخاص پا به دنیای پساآخرالزمان بگذارند و اولین پایه‌های تمدن پس از انفجار بمب را بسازند و بنا کنند. همین مساله والت 76 را به پناهگاهی بسیار مهم تبدیل می‌کند که افراد حاضر در آن هم اشخاص خاصی هستند که قرار است مجددا زمین ویران‌شده در اثر انفجار اتمی را به منطقه‌ای قابل سکونت تبدیل کنند. به هر حال پس از ساخته شدن والت‌ها، در سال 2077 جنگ بزرگ آغاز شد و با از راه رسیدن بمب‌های اتمی، زمان آن فرا رسیده بود که مردم راهی پناهگاه‌ها شوند. بدین ترتیب در‌های والت 76 هم بسته شدند و طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار بود دقیقا 20 سال بعد یعنی در سال 2097 شاهد باز شدن این در‌ها باشیم که البته بنا به دلایلی که احتمالا در بازی توضیحاتی پیرامون آن‌ها خواهیم شنید، این اتفاق 5 سال دیرتر یعنی در سال 2102 رخ می‌دهد و از این نقطه، بازی Fallout 76 آغاز می‌شود. از آنجایی که فال‌اوت 76 تنها 25 سال پس از انفجار اتمی جریان دارد، دنیای آن به مراتب وحشی‌تر است؛ وحشی‌تر از این نظر که ساکنان والت 76 تقریبا اولین افرادی هستند که پا به دنیای پس از جنگ و انفجار می‌گذارند و به همین دلیل هم تقریبا نقطه امن خاصی را در دنیای بازی شاهد نخواهیم بود و باید خودمان دست به‌کار شویم و سرپناه بسازیم و آن را گسترش بدهیم. 

بتسدا علی‌رغم تبدیل کردن نسخه جدید فال‌اوت 76 به یک تجربه آنلاین، داستان‌پردازی را در آن فراموش نکرده است و حتی اگر شاهد داستانی پرپیچ و خم مثل نسخه‌های پیشین نباشیم، باز هم بازی داستان خواهد داشت و این داستان از طریق عناصری مثل ربات‌ها، ترمینال‌ها یا حتی یادداشت‌ها و نوار‌هایی که می‌توان در گوشه و کنار پیدا کرد روایت می‌شود. وقایع فال‌اوت 76 در ویرجینیای غربی جریان دارند و سازندگان نام نقشه بازی را Appalachia گذاشته‌اند؛ نقشه‌ای که البته خودش به 6 منطقه منحصر‌به‌فرد تقسیم می‌شود که Ash Heap ،Cranberry Bog ،Savage Divide ،The Forest ،The Mire و Toxic Valley نام دارند. برای اینکه بتوانیم بیش‌تر با جزییات بصری نقشه بازی آشنا شویم، لازم است بازی را تجربه کنیم اما در این حد می‌دانیم که چون 25 سال از انفجار اتمی گذشته، شاهد جهانی خواهیم بود که اثرات انفجار در آن پررنگ‌تر از نسخه‌های قبلی است؛ چرا که در تمام نسخه‌های قبلی فال‌اوت، ما زمانی پا به دنیای بازی می‌گذاشتیم که زمان نسبتا زیادی از انفجار گذاشته بود و خب طبیعیتا این تفاوت، تاثیرش را روی جنبه‌های بصری دنیای بازی هم خواهد گذاشت. جدا از این، در حالی که در فال‌اوت 4 خیلی‌ها از گرافیک فنی بازی گله‌مند بودند، با استناد به تجربیات افرادی که نسخه بتا فال‌اوت 76 را بازی کرده‌اند و صد البته تریلر‌هایی که تا به امروز از بازی دیده‌ایم، می‌توان گفت که این بازی به مراتب از نظر گرافیک فنی زیبا‌تر و پرجزییات‌تر از نسخه قبلی است و البته که گرافیک هنری همیشه زیبای مجموعه هم کاملا آن حس و حال دنیایی آخرالزمانی و ویران‌شده را به بهترین شکل ممکن به مخاطب منتقل می‌کند و اتمسفر ناب همیشگی مجموعه فال‌اوت در این نسخه هم کاملا ملموس و مشهود است. 

موجودات جهش‌یافته مختلف هم در دنیای بازی حضور دارند و حتی بتسدا یک سری موجودات کاملا جدید را با الهام از فرهنگ فولکلور منطقه ویرجینیایی غربی برای فال‌اوت 76 طراحی کرده است. این موجودات تهدیداتی همیشگی در دنیای بازی برای شما خواهند بود که باید حسابی حواس‌تان را در مبارزه با آن‌ها جمع کنید و البته که در این راه سلاح‌های مختلفی هم در بازی خواهید داشت؛ سلاح‌هایی که شامل موارد عجیبی مثل شمشیری به شکل یک گیتار هم می‌شوند! البته تنها تهدید شما در دنیای بازی موجودات جهش‌یافته و بی‌رحم نیستند و مثل هر بازی آنلاین دیگری، نبرد‌های بازیکن در برابر بازیکن یا PvP هم بخش مهمی در بازی هستند. با این حال بتسدا رویکرد منحصر‌به‌فردی در مقابل تقابل‌های PvP در نظر گرفته است و آزادی‌عمل زیادی در این راستا به بازیکنان می‌دهد. در طول ماجراجویی‌هایتان در دنیای بازی، با بازیکنان دیگر روبه‌رو خواهید شد که می‌توانید تعامل خاص خودتان را در برابر آن‌ها داشته باشید. مثل هر بازی آنلاین دیگری، در فال‌اوت 76 هم بارها آدم خواهید کشت و بارها کشته خواهید شد. پس از هر بار مرگ، بخشی از آیتم‌های Junk شما که در مواردی مثل ساخت و ساز استفاده می‌شوند در محل مرگ‌تان به‌جا خواهند ماند و پس از آن باید برای ریسپاون شدن تلاش کنید. والت 76 و نقاط دیگری از نقشه که قبلا از آن‌ها بازدید کرده‌اید، مناطقی هستند که می‌توانید برای ریسپاون از آن‌ها استفاده کنید و البته هر منطقه، هزینه‌ای برای‌تان در پی خواهد داشت که باید آن را پرداخت کنید. همچنین یک ویژگی جالب دیگر در بازی، قابلیت انتقام است که از طریق آن در صورت تمایل می‌توانید به‌سراغ شخصی که شما را کشته است بروید و با کشتن وی، انتقام خودتان را بگیرید و جوایز با‌ارزشی هم به‌دست بیاورید. پس با اینکه فال‌اوت 76 شاید با مجازات کردن شما برای کشتن افرادی که علاقه‌ای به درگیری ندارند کمی شما را از نبرد‌های PvP دور نگه دارد ولی در عین حال با تشویق کردن‌تان به گرفتن انتقام نشان می‌دهد که نبرد‌های PvP را هم جدی گرفته است و مشکلی با آن‌ها ندارد. در نهایت نمی‌توان از فال‌اوت صحبت کرد و اشاره‌ای به Nuke‌ها یا همان بمب‌های اتمی نداشت. در فال‌اوت 76 هم شما و هم سایر بازیکنان می‌توانید از نوک استفاده کنید و حتی با آن پایگاه بازیکنی دیگر را به‌کل با خاک یکسان سازید. با این حال تاد هاوارد تاکید داشته که بازیکنان پس از خراب شدن پایگاه‌شان از طریق نوک یا هر روش دیگری، کار خیلی سختی در بازسازی مجدد آن نخواهند داشت و می‌توانند با استفاده از بلوپرینت‌های موجود دوباره پایگاه‌شان را از نو بسازند.

 

ثبت نقد و بررسی

امتیاز و دیدگاه کاربران

از مجموع ۰ امتیاز
شما هم درباره این کالا دیدگاه ثبت کنید
خرید کالا
شناسه‌ی کالا
3746
۲,۰۰۰,۰۰۰
۰%
۲,۰۰۰,۰۰۰
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید